Caner Ural
Tüm yazıları HAFTANIN ÖNE ÇIKANLARI Caner Ural caner@gecce.com
11.11.2013 16:26

Erol Günaydın anılıyor, Sevgi Taşı bu hafta vizyonda...

Erol Günaydın, 12 Kasım tarihinde ''Fatih Kültür Merkezi'' tarafından anılıyor.

Türk tiyatrosunun ve sinemasının en önemli isimlerinden Erol Günaydın 12 Kasım tarihinde ''Fatih Kültür Merkezi'' tarafından anılıyor. Alican Sekmeç’in moderatörlüğünde Tacettin Diker, Rasim Öztekin, Levent Tülek, Ahmet Yenilmez ve Emre Altuğ’un katılacağı söyleşi sanatçının Belgin Doruk ve Altan Erbulak ile beraber rol aldığı ''Güzel Bir Gün İçin’’ filminin gösterimi ile devam edecek. Bu filmdeki rolü ile sanatçı 1967 yılında ''Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yardımcı Erkek Ödülünü almıştı.


14 Ekim 2012 tarihinde aramızdan ayrılan Erol Günaydın, 1955 yılında ''Haldun Dormen Cep Tiyatrosunda'' 'Papaz Kaçtı’ adlı oyun ile profesyonel oyunculuğa başlamış ve o günden sonra hayatının son günlerine kadar sayılamayacak yoğunlukta tiyatro oyunda ve beyaz perde de rol almış . Yine sayısı hatırlanmayacak kadar sanatçıya yön vermiş son yıllarda ise Emre Altuğ, Athena,Fatih Erkoç ve Sarp’a video kliplerinde destek vermiş. Onu belirgin olarak ilk tanımam ‘’ Ayı Yogi ‘’ dublajı ile olmuştu. Ama vefatından birkaç yıl evvel Bodrum Gümüşlük de sanatçı dostları Hümeyra, Şerif Sezer,Yiğit Özşener ile hep beraber yemek yediğimiz sırada hayranlarının hediye olarak çizerek verdikleri resminde hiç benzemiyor olsada teşekkür ederek alışı, mütevazi ve alçak gönüllüğünün göstergesiydi.

Sanat dünyasına gelmeyecek veya az gelen çalışkan, yardımsever ,sanatçı gibi sanatçı isimlerden Erol Günaydın ışıklar içinde olsun...

Sevgi Taşı daha vizyona girmeden ödülleri topluyor...

Son 10 yıldır kalite grafiğini daha da artıran Türk Sineması bu sezon daha hızlı gibi. Ortaya çıkardığı filmler her festivalde ayrı ayrı filmlerin gösteriliyor bunun göstergesi.
Bu hafta vizyona girecek ( 15 Kasım 2013 ) ''Sevgi Taşı'' filmde sezonun ses getirecek yapımlarından. Yapımcılığını ''Sihirli Film Production’un üstlendiği yönetmenliğini Ahmet Hoşsöyler’in yaptığı filmde, Gökhan Mumcu ve Zelal Dere var. Daha vizyona girmeden İsviçre Shnit Film Festivalinde Diyarbakırda ki çoçuklar için umut olduğundan dolayı ‘’Onur Ödülü’’ ve Frankfurt da Avrupa Birliği Kalite Zirvesinde de ‘’Barış ve Kardeşlik ‘’ ödülünü aldı. Çoğu oyuncusunu bölge oyuncularından sağlayan ‘’ Sevgi Taşı ‘’ Türkiye de ilk Kürtçe film afişi yapılan film olmasının yanında Diyarbakır’ın tarihi ve özel yerlerini farklı bir boyuttan gösteriyor,ilk galasını 09 Kasım Cumartesi gecesi tam kadrosu ile Diyarbakır da yapmış olması ile dikkatleri üzerine çekti.

Senaryosunu Gökhan Alan’ın yaptığı ‘’Sevgi Taşı ‘’ iki ayrı dinde birbirine aşık iki gencin hikayesini anlatıyor. Her film gibi ‘’ Sevgi Taşı ‘’ filminin de yolu açık olsun...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz