Kamuran Akdemir
GÖZLEM Kamuran Akdemir kamuranakdemir@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 77 YAZI

ÖRNEK OLMASI GEREKEN HAYVANSEVER ÜNLÜLER!

Ün, zirve, şan şöhret akabinde yalnızlık ve güvensizlik getiren bir varış noktası olmalı. Her gün en can dostum dediğin kişiler tarafından terk edilmek, ihanete uğramak bu rekabetin içinde istisnalar hariç kaçınılmaz. Sadece rekabetin getirisi de değil bu, hayat genel olarak insanın yanında çok fazla dost barındırmasına izin vermiyor. Hal böyle olunca da ünlü -özellikle kadın sanatçılar- hayvanları insanlardan daha çok seviyor. Peki hangi ünlüler hayvansever ve neden özellikle köpek besliyorlar? Cevabı son derece etkileyici…

20.12.2017 15:41
HADİSE BU YIL DA MI ŞAMPİYON OLACAK?

Hadise’nin muhteşem ve enteresan yarışmacısı…

19.12.2017 18:00
RÖVEŞATA ATARIM DERKEN OFSAYT BİLE OLAMADI!

Deniz Gezmiş’in yıllar evvel neler yaptığı ya da yapamadığı gibi hayatını da içeren çok sayıda kitaplar okuduk, filmler ve diziler izledik.

18.12.2017 17:18
YENİ DİZİ “GÜLİZAR,” “UNUTURSAM FISILDA"YA MI BENZİYOR?

Şaşalı dünyası, gösterişli yaşamı, yüksek ölçüde maddi kazancı ile birçok kişiyi hayran bırakan oyunculuk ve şarkıcılık gibi hayalleri olan binlerce insan bulabiliriz.

15.12.2017 15:00
'Çİ' NİHAYET KENDİNE GELDİ!

Çi’nin 5. Bölüm fragmanı yayınlandı. Geçtiğimiz bölüm öyle çok sitem etmiştik ki, adeta “Haksızlık ediyorsunuz” diyen bir fragman, soluk soluğa bir bölümün habercisi oldu.

14.12.2017 16:50
YAZAR OLMAK İSTEYENLERE BİR NOT!

En çok merak edilen ve sorulan sorulardan biridir. Direk mesaj kutumu açsam en az yüz tane bu şekildi sorulmuş sorular gösterebilirim size. E bu iştahlı, hevesli ve hayalleri olan arkadaşlara toplu bir cevap vermek farz oldu. İlk olarak şunu söylemeliyim ki, kendine inanıyorsan gel. Sabrınla sınanacağın, emeğinle güleceğin, azminle karşılık bulacağın uzun bir yoldur burası.

14.12.2017 16:31
BAŞARI ALKIŞLANMALIDIR

Daha fragmanı yayınladığı anda heyecanlanmama sebep, izlediğimde ise bol bol gülmeme vesile bir Gülse Birsel filminin daha üzülerek sonuna geldik. Film tek kelime ile şahaneydi. Demet Evgar ve Engin Günaydın’ın başarısı zaten tartışılmaz. Onlar artık oyunculuğu yalayıp yutmuşlar.

13.12.2017 18:20
MEGASTAR TARKAN'IMIZ DA OLMASA...

Birkaç yıldır süregelen Tarkan-Tuba Ekinci, Okan Bayülgen gibi sansasyonel ve renkli sahneleri ile adından bolca söz ettiren ‘Altın Kelebek Ödül Töreni’ni ilk kez sessiz sakin bir şekilde izledik. Hiç olay, atraksiyon olmadı. Ya sunucumuz çok usluydu hiç gaf yapmadı ondan, ya da eski ilgisini yitirdi. Hangisi olduğunu ben bilmiyorum tabii ki ama bana köşemde yazacak pek bir malzeme vermediğini söyleyebilirim. Yine de gündemin kalbini tutmak adına bir iki kelam edeyim istedim.

11.12.2017 17:00
Çİ'DE CAN OYUNCULARI!

Fİ’de yükselen çıta Çİ’de düşüyor mu? Ben Fİ’nin bütün bölümlerini izlerken hep nefesimi tutmuştum. Bu sezonun bölümleri ise geçtiğimiz dönem yayınlanan Fİ’ye nazaran daha sakin ilerleyince acaba Çİ dinlenmek, Pİ de yeniden harekete geçmek olarak mı dizayn ediliyor diye düşündüm. Yani bu düşüşün planlı olduğuna inanmak istedim. Ancak dün akşam yayınlanan bölümün içinde, sihirli kapılar diyarındaki gizemli adam öyle bir söz söyledi ki, donup kaldım.

09.12.2017 12:25
ELMANIN İKİ YARISI DEĞİL TAMAMI ONLAR!

Sevmenin ayarını yine biraz kaçırdım ve tam iki kez izledim. Söyledikleri şarkıyı da beş kez falan dinledim. Bülent Şakrak ve Ceyda Düvenci çiftinin youtube kanalında yayınladıkları inanılmaz doğal programın tadına doyamadım, bir de herkese izlettim. Onlar almışlar çaylarını, keklerini karı-koca sanki bize oturmaya geliyorlar. Hem flört eder gibiler, hem kırk yıllık evli gibi… İki olgunun içinde bir bütün olmuşlar adeta. Bir bir daha BİZ eder gibi tam sonuç çıkarıyorlar. Elmanın iki yarısı değil tamamılar.

08.12.2017 14:30
DENİZ AKKAYA MI, DEMET ŞENER Mİ?

Deniz Akkaya ve Demet Şener’in yeni sezonda, stil danışmanlığına çıktığı programlar gündüz kuşaklarını süslerken, kadınların ne giyeceğim derdine de bir çözüm üretiyor. Peki hangi program daha çok izlenecek?

07.12.2017 14:53
KAHVE ÖZLEDİM SENİ DEMEKTİR!

Bugün Türk kahvesi günüymüş. Şimdi benim gibi günlük kahvesini içmeden ayılamayanlardansanız bu güne ihanet etmek olmaz. Bir yazı bu kahvenin hakkı…

05.12.2017 14:57
KÖTÜ KALPLERE DE SHOP YAPSAK!

Bizi bu hayat değil insanların kötülükleri yoruyor.

04.12.2017 16:15
INSTAGRAM BİR ANNEYE SAHİP ÇIKTI!

Umudun zirvesinde, umutsuzluğun dibinde… İkisinin ortasında bir yerdeyiz.

02.12.2017 18:36
SOĞUK HAVA VE DEPRESYON!

Soğuk hava üşengeçlik yaratıyor ve üşengeçlik depresyonu tetikliyor.

30.11.2017 15:50