YAZI ARŞİVİ / Gözlem

Gökçe Bahadır'ın çocuk sevgisi!

Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile adından çokça söz ettiren Gökçe Bahadır, sosyal medya hesabından paylaştığı paylaşımıyla dikkat çekti. Örnek alınması gereken davranışları ünlülerde görünce özellikle seviniyorum. Çünkü algı yaratmak da büyük vazife taşıyorlar.

17.01.2018 16:13

"Fi" dizisi isyan çıkardı!

Tutkuyla izleyenlerin sitemi ve hayal kırıklığı çok büyük! İlk zamanlar, peş peşe üç bölümü aynı gün yayınlanan dizi, şimdi bir bölümü bile iki-üç haftada bir çekemiyor. En son fragman dahi olmayan ve sadece dizinin oynayacağı tarihi yer alan bir paylaşım yapıldı. Altı yorumlarla yıkıldı. İnsanlar uzun uzun sitem dolu mesajlarını sıralayıp ağır isyan ettiler. Yüzde doksanı haklıydı. E şimdi ne oldu? Azra Kohen “Aşk hikâyesi anlattığımı sananlara gelsin.” diyerek bir paylaşım yaptı. Kitapları didikleyerek okumuş biri olarak… Pardon, bir dakika, bu kitaplar aşk hikâyesi anlatmıyor mu? Nasıl yani ya?

15.01.2018 14:45

Bizim Hikaye yine kalp çarptırdı!

Her bölüm ayrı heyecan, her bölüm farklı atraksiyon yaşatan ‘Bizim Hikâye’de gerçekler iyice su yüzüne çıktı. Filiz evlenmesin, Barış yetişsin, Cemil’in annesini biri sözle benzetsin, Fikri olmaz olsun derken yine nefesler tutuldu.

12.01.2018 14:21

Doğru duran direk yıkılmaz!

Hiçbir şeyin canını acıtmamalı. Doğanın da, müziğin de, yaşamın da, hayvanın da, insanın da… Var olan hiçbir şey canı yansın istemez çünkü. Bu yaratana saygısızlıktır en başta, yarattıklarını acıtma! Sanatçılığın sadece şarkı söylemek ve dans etmek olmadığının, aynı zamanda örnek davranışlar sergilemek olduğunun da bilincinde bir Mega Star’ımız var. Peki siteminde haksız mı?

10.01.2018 14:30

Ünlüler arası toplu gönderme!

Bazı ünlüler instagram sayfalarını facebook duvarlarına çevirdi. Sürekli bir laf atma ve imalı paylaşımlar ile yapılan göndermeler var. Özlü sözler ile ‘ben lafımı ortaya koyarım, isteyen üzerine alır, istemeyen bırakıp kaçar’ tarzında bir ürün yerleştirme gibi laf yerleştirme platformuna döndü ortalık. Onlar yüreğini bir şekilde soğutur, laf zaten gideceği yeri bulur. “Aman nasıl olsa instagram var, ne gerek var şimdi kavga, çene, dövüş polemiklerine. Yazarım lafımı o anlar nasıl olsa” deyince atışan ozanlar gibi karşılıklı laf çarpması ile döşendi ortalık. En çok kullanılanlar ise şöyle.

08.01.2018 17:00

Ölüm öldürmez herkesi!

Eskiler içinde çocukluğumuzu saklardı. Ne zaman denk gelip izlesek içimizdeki çocuk bize koşardı. Büyüdükçe daha çok can yakıyor çekip gidenler. Büyüdükçe gün yüzüne çıkıyor gerçekler. İnsan yaşamı boyunca arar. Taşın sertliği, yağmurun sebebini, sevginin yerini…

05.01.2018 13:04

Suç ve cezanın ilginçliği!

7 ve 11 yaş arası şort giyen çocuklardan rahatsız olan RTÜK kararı ile ceza alan Acun Ilıcalı’nın kanalı ve programı mevzusu var bir yanda. Diğer yanda 9 yaşında kızlar evlendirilebilir mi konusu?

04.01.2018 13:24

Cem Yılmaz kafayı sıyırdı!

O parlak kafanın altında yatan, pardon yatmayan, her daim karınca gibi çalışan bir beyin yapısına sahip Cem Yılmaz, saçlarını kazıtmış. Bunun ona uğur getirdiğine inanan showmanin bu işi kendisinin yapması şaşırtıcı. O kadar çok düşünen ve iyi işler çıkaran birinin saçlarının şimdiye doğal yolla dökülmesi lazımdı. Kel olmaması evrene aykırı zaten. Anatomik yapıya ters. Bir de keller zeki olur diyoruz ya, o zaman bu adam neden gerçekten kel değil? Demek ki daha az düşünüyor, bir de çok düşünse dünyayı kurtaracak şahsiyet kendisi.

02.01.2018 13:05

O nasıl bir laf atmaydı öyle!

Hülya Avşar’ın son paylaşımında tıkır tıkır topukluları ile salınarak yürürken peşinden öpücük atarak laf atılan videosu baya iyiydi. Canlandırmayı oldukça gerçekçi bulduğumu inkâr edemem. Ergenlerimize nur topu gibi yeni bir laf atma stili hediye ettik, hayırlı olsun. “Şişşt fıstık, çiki çiki çaa. Mummah mummah…” Biraz güldüm, biraz da güzel buldum.

29.12.2017 14:03

Bazılarının tek derdi…

Ünlüsü var ünsüzü var. Başarılısı var başarısızı… Güzeli, çirkini, güzel olabilmek için öleni… Çok iyi yemek pişireni, açlıktan öleni… İyi giyineni, asla ne giyeceğini bilemeyeni… Umursayanı, umursamayanı… İyi yaşayanı ya da yaşıyormuş gibi yapanı… Renkli dünyalar kılavuzusun be hayat?

23.12.2017 15:54

Serenay Sarıkaya kutlamıyor da dövüyor sanki!

Mehmet Günsür’ün gösterime girecek filmi “Martıların “Efendisi”ne Fi dizi ekibi olarak kutlama videosu çeken Serenay Sarıkaya, adeta kutlamıyor da çığlık çığlığa bağırarak dövüyor. “Memooo!” “Niye beni oynatmadın Memooo?” der gibi maşallah tüm gücü ile haykırıyor.

21.12.2017 16:57