Ruh halim; Enis Arıkan psikolojisi

Havaların soğumasıyla çoğumuz Enis Arıkan psikolojisine büründük. Bir yanımız Aşkı Memnu, bir yanımız yağmurlu hava. Aslında yağmurlu havaları ve kışı severim ben, sadece havanın koyu rengi içimi daraltıyor biraz.

Gözlem

Enis Arıkan gibi saçlarımı birbirine katasım, hüzünle bakasım, komşuyla kavga edesim, kediyle öpüşesim geliyor hani… Bir de haberlerde oğlu güreşirken ortaya atlayıp, oğlunun rakibine şaplak atan anne gibi dalasım geliyor herkese. Şu aralar hangimizin içinde bunalımlı bir taraf yok ki?

Bir günde dört mevsimi aynı anda yaşayan ruh haline sahip olduğumuzun çoğumuz farkındayızdır. Bunlar hep evrene gönderdiğimiz enerjilerin suçu aslında. Üç beş kişi birleşip postalıyoruz, hop yağmur gibi hepimizin üzerine aynı ruh hali dökülüyor. Konuştuğum on kişiden yedisi bezgin, bıkkın. Sorulunca hep havalardan deniliyor. Bizi bu güzel havalar mahvediyor.

Aslında yapacak o kadar çok işimiz var ki… Daha gitmediğimiz onca yer var, yemediğimiz bir sürü yemek ve izlemek istediğimiz filmler. Bu daraltan havadan kurtulmanın yollarından ilk önce gelen çarelerden biri hareketli müzik dinlemek ikincisi tembelliği bünyeye yasak etmek! Her şeyi yapasımız var ama hiçbir şey yapasımız yok. Bu durumdan acilen sıyrılmalıyız. Hem haberler söyledi, kar geliyor. Belki çıkıp kartopu oynarız.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: