Kamuran Akdemir
Tüm yazıları GÖZLEM Kamuran Akdemir kamuranakdemir@gecce.com
17.01.2018 16:13

Gökçe Bahadır'ın çocuk sevgisi!

Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile adından çokça söz ettiren Gökçe Bahadır, sosyal medya hesabından paylaştığı paylaşımıyla dikkat çekti. Örnek alınması gereken davranışları ünlülerde görünce özellikle seviniyorum. Çünkü algı yaratmak da büyük vazife taşıyorlar.

Gökçe Bahadır, doğu illerde soğukta üşüyen çocuklardan bahsederken onları sevindirmek için harekete geçilmesi adına da duyarlı bir paylaşım yaptı. “Hem bedenlerini, hem yüreklerini ısıtmak elimizde” diyerek @mutlugiysincocuklar hesabını paylaşıp destek oldu.

ŞEHİR MAGANDALARI

Bir yanda mutlu edenler, bir yanda kahredenler… Bir yanda gülenler, bir yanda üzülenler… Hayat kaça ayrılıyor diye sorsam kaç basamaklı bir rakam çıkar ortaya bilmiyorum. Ama bunlar hep insanlıktan ya da insansızlıktan…

Haberler her zaman güzel keyifli ve şahane şeylerden bahsetmiyor. Oysa konuşmak istediğimiz en son konular zulüm. Ama durmuyor. Ardı arkası kesilmiyor.

Bir dolmuşta, engelli kardeşimize yapılan saldırıyı izlerken bir kez daha insanlardan ve insanlığımızdan utandım. Orada o çocuğun dayak yemesini soğukkanlılıkla hiçbir şey olmuyormuş gibi izleyen insanları esefle kınadım. Biz kötülüklere seyirci olduğumuz sürece değiştiremeyeceğiz hiçbir şeyi. Oysa oradaki şoföre varıncaya kadar herkes birleşseydi, o çocuk bugün bu hale gelmeyecekti. Ben izlerken gözyaşlarımı tutamadım. O izleyenlere hayretler içerisinde kaldım. Siz nasıl dayandınız? Kalbinizi mi aldırdınız?

Lütfen hayatın seyircisi olmayın. Lütfen! Hayvanlara, kadınlara, çocuklara ve mazluma yapılan zulmü görüp de ses etmeyen, o şiddetleri uygulayanlardan farklı değildir. Yapmayın böyle. Kötülüğün hastalık gibi yayılmasına ne olur izin vermeyin. İyilik sarsın kalbinizi ve dünyayı. Yardım edin. Bir gün aynı duruma siz de, sizin kardeşleriniz de düşebilir. Biraz düşünün…
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gökçe Bahadır

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!