Kamuran Akdemir
GÖZLEM Kamuran Akdemir kamuranakdemir@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 74 YAZI

BAHAR FEYZAN, "STRUMA AŞK YOLCUSU"NU ANLATTI!

Ekranların sevilen yüzlerinden, yaptığı birçok televizyon programlarından ve Türkiye’nin güncel haberlerinden tanıyoruz onu. Bahar Feyzan iyi eğitimli, kendini yetiştirmiş bir kadın. Onu çeşitli ve önemli televizyon kanallarında görmeden önce iki üniversite bitirmiş ve eğitimini New York, NYU ile devam ettirmiş donanımlı bir karakter ve dolayısıyla güçlü de bir kalem. Onunla katıldığım birkaç imza gününde neşeli yanını da gördüğüm, tatlı ve sempatik bir yazar. Son günlerde yeni kitabı ile aşk yaşıyor. Onun bu coşkulu haline biz de ortak olalım dedik. Ve Bahar Feyzan’a kitabını, yazım sürecini ve daha bir sürü merak edilen soruları yönelttim. Bence çok keyifli bir röportaj oldu. Sizler de keyifle okuyun. Bakalım Bahar’dan neler toplayabilmiş

20.05.2019 15:31
BAŞARI VE GÜÇ KİMİN ELİNDE?

“Türkiye’nin güçlü ya da başarılı isimleri kimlerdir?” diye bir soru aklıma düştüğünde yazmaya başladım bu yazıyı. Keskin bakışlı bir Hadise’nin benim diyen pozunda gördüğüm bir güç müydü güç? Yoksa var mısın yok musun diye sorarken “Varım” diye kendini gösteren bir Acun Ilıcalı’nın mıydı başarı? Ya da en hit şarkıları söyleyen Gülşen mi, en iyi kitapları yazan, en güzel filmi çeken mi takmıştı tacı? Sürekli üreten ve puzzle parçalarına bir şeyler ekleyen kaç kişi vardı ülkemizde? Başarı ve güç kimdeydi? Başarı neydi, güç ne demekti?

25.04.2019 15:40
HABER İZLEMEK BİR KÜLTÜRDÜR!

Ölümüne çok üzüldüğüm Mehmet Ali Brand bizi terk ettikten sonra, “Biz artık kimi izleyeceğiz?” diye çok düşünmüştük.

17.04.2019 14:15
HAYVANLARIN EHLİLEŞTİREMEDİKLERİ...

İnsanlık bir öğrencilik süreci… Yaratılan hiçbir canlı amaçsız gönderilmedi bu dünyaya. Doğanın mimarları olan hayvanlar, insanlara teknolojiyi, gelişimi, medeniyeti öğretti ama sevmeyi öğretemedi.

11.04.2019 14:36
SİZİ KİM DELİRTTİ?

Günlük boğucu yaşam, hızlı geçen ve bazen de hiç geçmeyen zaman…

08.04.2019 15:37
BU DİZİLERE NE OLUYOR?

Biri dizileri lanetledi mi? Bu diziler neden tutmuyor?

03.04.2019 17:58
BARIŞ MANÇO'YA HASRET!

Türkiye’den bir Barış Manço geçti. Hayatımızdan bir yıldız geçti. Ne zaman şarkılarını duysam her seferinde söylüyorum, “Böyle anlamlı ve kalbe değen bir ses daha çıkmadı.” Ha belki zaman içinde çıkacaktır ama o başka bir şeydi. Hem bizden, hem dünyadan, hem hayattan… Kalbine değmediği kaç insan vardı ki? Unutulmayanların baş tacıdır Barış Manço.

01.02.2018 16:15
EŞEĞİN AKLINA KARPUZ KABUĞU DÜŞÜRMEK!

Geçtiğimiz gün kanallar arasında gezerken rastladığım “Sen Anlat Karadeniz” dizisinin, bir sahnesinde gördüğüm kadına şiddetin farklı bir versiyonu ile sarsıldım. En ufak öpüşme sahneleri ya da ne bileyim küçük şeyler için bile karar çıkaran RTÜK neden bu tip şeylere kayıtsız kalıyor anlamış değilim. Bunların hangisi sanat onu da çözemedim.

30.01.2018 14:10
DİZİYİ BİTİREN AZRA KOHEN'İN KİBRİ YA DA EGOSU MU? İŞTE CEVABI...

Son dönemin en çok izlenilen ve konuşulan dizilerinden ‘Fi’nin bitiş kararı izleyiciyi ve okuyucuyu adeta birbirine düşürdü. İnsanlar ikiye ayrılarak gruplaştı. Bir kısmı yazarı savundu bir kısmı ileri giderek her türlü lafı söyledi. En büyük sorusu ise “Dizi neden bitti?” Ama bana göre durumun özeti ve gerçeği şu…

29.01.2018 15:22
ARABADA ÇANTA DEĞİL ÇOCUK UNUTTULAR!

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde Seçkin Piriler ve Kaan Tangöze’nin oğlu Hakan’ın serviste unutulması basında yer almıştı. Haberleri izlerken hayrete düştüm. Okul servisinin arabada bıraktığı bir çocuk, çanta ya da telefon değil…

25.01.2018 18:20
SEMİH ÖZTÜRK ÇOK RUHLU BİR KARAKTER...

Survivor yarışması ile adını duyuran Semih Öztürk, sunuculuktan sonra yazarlığı ve oyunculuğu ile de ekranlarda görmeye alıştığımız bir yüz haline geldi. Başarılı yarışmacının içinden; bir edebiyatçı, bir sunucu ve bir oyuncu döküldü. Şimdilik… Çünkü anlaşılan o ki, Semih’in içinde daha çok ruh var. Kendisiyle yaptığımız çok özel röportajımız da bunu gösteriyor.

23.01.2018 16:30
RUH HALİM; ENİS ARIKAN PSİKOLOJİSİ

Havaların soğumasıyla çoğumuz Enis Arıkan psikolojisine büründük. Bir yanımız Aşkı Memnu, bir yanımız yağmurlu hava. Aslında yağmurlu havaları ve kışı severim ben, sadece havanın koyu rengi içimi daraltıyor biraz.

20.01.2018 17:40
GÖKÇE BAHADIR'IN ÇOCUK SEVGİSİ!

Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile adından çokça söz ettiren Gökçe Bahadır, sosyal medya hesabından paylaştığı paylaşımıyla dikkat çekti. Örnek alınması gereken davranışları ünlülerde görünce özellikle seviniyorum. Çünkü algı yaratmak da büyük vazife taşıyorlar.

17.01.2018 16:13
"Fİ" DİZİSİ İSYAN ÇIKARDI!

Tutkuyla izleyenlerin sitemi ve hayal kırıklığı çok büyük! İlk zamanlar, peş peşe üç bölümü aynı gün yayınlanan dizi, şimdi bir bölümü bile iki-üç haftada bir çekemiyor. En son fragman dahi olmayan ve sadece dizinin oynayacağı tarihi yer alan bir paylaşım yapıldı. Altı yorumlarla yıkıldı. İnsanlar uzun uzun sitem dolu mesajlarını sıralayıp ağır isyan ettiler. Yüzde doksanı haklıydı. E şimdi ne oldu? Azra Kohen “Aşk hikâyesi anlattığımı sananlara gelsin.” diyerek bir paylaşım yaptı. Kitapları didikleyerek okumuş biri olarak… Pardon, bir dakika, bu kitaplar aşk hikâyesi anlatmıyor mu? Nasıl yani ya?

15.01.2018 14:45
BİZİM HİKAYE YİNE KALP ÇARPTIRDI!

Her bölüm ayrı heyecan, her bölüm farklı atraksiyon yaşatan ‘Bizim Hikâye’de gerçekler iyice su yüzüne çıktı. Filiz evlenmesin, Barış yetişsin, Cemil’in annesini biri sözle benzetsin, Fikri olmaz olsun derken yine nefesler tutuldu.

12.01.2018 14:21