Kamuran Akdemir
Tüm yazıları GÖZLEM Kamuran Akdemir kamuranakdemir@gecce.com
14.11.2017 13:15

Maide Teyze bizim Ezgi Mola'dan başkası değil!

Malumdur Ezgi Mola uzun zamandır sosyal medya hesaplarından Maide Teyze tiplemesi ile paylaşımlar yapıp duruyordu. Bombasını geçtiğimiz günlerde patlattı. Meğer bu tiplemenin filmi çoktan çekilmiş. Maide teyze iyi, hoş da sanki bir eksiklik var gibi bu tiplemede… Keşke gençliğini daha iyi kamufle edebilseydiler ve biz de bakınca Ezgi Mola’yı değil gerçekten Maide Teyze’yi görebilseydik.

Ezgi Mola ve çektiği bütün romantik komedi filmleri ben bayılarak izledim. Kendisini de çok severek takip ediyorum. Filme henüz gitmedim ama fragmanında izlediğim kadarı ile komik görünüyor. Lakin bir sıkıntı var gibi. Ezgi Mola, oyunculuğunun hakkını da vermiş ama tek sıkıntı yaşlanamamış. Biraz zorlama gibi görünüyor. Yani o teyze olabilmek için kendini kasmış sanki biraz. Yapay kilo ve kafasına taktığı peruk saçı üzerinden bırakıp kaçıyor gibi onu.

Recep İvedik, Deliha gibi tiplemelerin peşinden gelen bu komedi figürü tutacak mı bilemiyorum. Ama Deliha rolü için Gupse Özay’ın aldığı kilolar için önünde saygı duruşuna dururum yani. Şahan Gökbakar’a bakan kimse kolay kolay yüzünde Recep İvedik’i görmez. O kendi şahsına münhasır bir tiplemedir ve sanki gerçekten vardır. Ama Maide teyze bildiğiniz bizim Ezgi Mola’dan başkası değil.DEPREM ÖLÜMLE TEHDİT EDİLMEK GİBİ

Deprem önce bir ülkede ve şehirde sonra insanın beyninde ve kalbinde olur. Artçıları kolay kolay geçip gitmez bünyesinden. Bir kez o korku anını tattı mı unutması zor olur insanın. Evin yıkılır yerine yenisi yapılır, eşyaların gider yenileri alınır ama ruh sağlığı giderse o kabuslar rüyalara bile kazınır. Her deprem haberi duyduğumda kalbim çarpar işte bu yüzden. Deprem ölmeyenler için ölümle tehdit edilmek kadar korkutucu bir deneyim. Allah Irak'ta bu depremi yaşayanların kalplerine ve akıllarına güç versin. Büyük geçmiş olsun.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Ezgi Mola, Mailde Teyze

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz