Serhan Sokulgan
Tüm yazıları BLOG SPOT Serhan Sokulgan serhan@gecce.com
12.12.2013 10:00

Kış masalı!

Ne güzel geçirdik Eylül, Ekim, Kasım'ı... Sonbahar bize kıyak geçerek hiç üşütmedi, zora düşürmedi. Anlamadan geçen zaman seromonisi bizi 2013 sonuna kadar sürekledi ansızın.

Neler yaşadık? Nasıl "AN"lar ve "ANI"lar biriktirdik kimbilir?

Sokakların,caddelerin eskiden yaşadığımız ışıklı coşkuları olmasada, Nişantaşı bu konuda bir çok yere taş çıkartır diyebilirim. Yeni yılın geldiğini tam anlamıyla ruhumuza işletiyor. Yeni yıl yazısı kıvamında gözükse de yazdıklarım daha 20 günümüz var 2014'e. Yıl sonu herkesin bir telaşı ve planları var kendine göre ."Kış'a merhaba"demek tam bugünlere daha yakıştı sanki? Beyaza bürünen İstanbul temizleniyor adeta karmaşık enerjisinden.

Radyo da seçtiğiniz şarkı hep bir daha anlamlı geliyor belki de? İçtiğin kahve ve cama vuran yağmur, daha bir iç pencerelerini açıyor insanın en anlamlısından. Kış'ı kışkışlamadan bu aylarında keyfini çıkarın. Biraz kar yağdığında korkup eve kapanmayın! Sokakları,caddeleri doya doya yürüyün, keyif alın.

Sıcak şarabın tadını çıkarın. Sevgiliniz varsa sarıla sarıla yürüyün, olmayanlar dostunuza sarılın.Hepimize Kış şarkı şiir gibi gelsin Masal gibi geçsin.

NTV'NİN SÖZ MÜZİK BELGESELİ

Televizyon kanallarında eskiden Can Dündar'ın Aynalar'ı Nebil Özgentürk'ün Bir yudum insan'ı muhteşem titizlikle hazırlanmış belgesel Programlardı.

Reyting saçmasının azizliğine uğrayan bu kaliteli Biyografi programları hala arşivlerde önemli bir yer ediniyor. Zaman zaman tv Dünyasında bu tarz programlar denendi. Ama bir türlü istediği tırmanışa geçemedi.

Ntv'nin yeni biyografi belgesel programı "Söz ve Müzik" geçen cumartesi başladı. ilk konuğu Ajda Pekkan olan program sıkı bir giriş yaptı. b Butik ve Sanatçı'nın da röportajı'nın alındığı "Söz Müzik" belgesel tadında ki program iyi isimlerle yoluna devam ederse kısa sürede Kült programlar arasına girer.

O SES ÇİĞDEM'İN HİKAYESİ

Bizim ülkemiz her zaman hüzün sever, mazlumun yanında durmayı ön planda tutup Dram'ı yaşar.

Müzik yarışmalarının başlangıcından beri her zaman başka hayat hikayesi olanlar daha öne çıkıp ilgi çekiyor. Sesleri olan bir çok insana rağmen kriter olarak daha iyi olmayanlar sivrilip yarışmada daha çok alkış alıyor.
Talihsiz bir kaza sonrası bir bacağını kaybeden Çiğdem eşinin sürprizi ile kendini yarışmada bulmuş.

Mağduriyetinin dışında iletişimi kuvvetli olan ve samimi duran Çiğdem muhteşem bir sese sahip olmasada hem Jüri'nin hem seyircinin büyük sempatisini kazandı. Yarışmada Onca insan olmasına rağmen Hürriyet'ten Sibel Arna Çiğdem'le röportaj yaparak onun hayatını ele aldı, yazdı. Magazin programlarında Çiğdem'den bahsedilip yer veriliyor.

İşin özeti geçmişe baktığımızda zamanında Pop star Bayhan'lar Firdevs'ler hep hikayesinin meyvelerini yediler. Bir Türkiye gerçeği olarak Halkımız mağdur olanın yanında durup hikayesi olanı kolluyor kucaklıyor her defasında.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz