Serhan Sokulgan
Tüm yazıları BLOG SPOT Serhan Sokulgan serhan@gecce.com
19.09.2013 10:20

Adalarımızın bakımsızlığı!

Geçtiğimiz haftasonu Club Ada Sedef'te sahne almak için adaların yolunu tuttum. Bildiğiniz üzere Sedef Adası özel mülk ve dışardan plajı ve mekanlar dışında kimse giremiyor. Gayet sessiz ve kendinini başka bir ülkede hissettiğiniz Sedef Adası'nda sadece 110 mesken bulunuyor.

Ancak diğer prens adalarımız yıllarca yazıldı çizildi.

Kınalı, Heybeli, Burgaz ve tabii ki Büyükada kısa mesafeli İstanbul insanın kaçış yerleri.

Büyükada metrekaresine düşen insan sayısı sanırım yaz aylarında 100'ü geçiyordur. Turistlerin günübirlik kaçışı ile iyice taş bir şehir havası hissediyorsunuz Büyükada'da.

Geçtiğimiz akşam özellikle bir gecce yarısı köşe başlarında gördüğüm çöpler, başı boş bir çok aç ve ölmek üzere olan köpek görmek beni çok çok üzdü.

Adanın simgesi haline gelen Faytonlar ise iyice kendinden geçmiş.

İnsanları taşıyan Atlar bakımsızlık ve halsizlikten dilleri dışarda bezgin gözüküyorlardı. Bir çok at'ın kışın beslenemediği için çöplerden yemek aramasını bir arkadaşımdan duymak ise beni iyice sızlattı.

Bir çok gayri müslim vatandaşımızın yaşadığı adalarımız aslında konumu ve yeşili ile çok huzurlu. Bir çok Yunan adasında bile böyle yeşillik yoktur.

Diyeceğim şudur ki burnumuzun dibindeki bu adalar Yunanlıların elinde olsa yaptıkları reklam ve özel bölge ilan edişleri ile altın yumurtlayan tavuk gibi özen gösterirlerdi.

Adalar Belediyesi'ne seslenmek isterim ki; Bir an evvel özellikle adada ki başıboş aç kedi köpek hayvancıklara çare bulsunlar en önemli ise yıllarca tartışılan fayton meselesi artık 2014 yazı gelmeden çözülüp son bulsun.

AJDA PEKKAN VE BÜLENT ERSOY HADİSESİ

Geçtiğimiz Ramazan ayında katıldıkları Başbakanlık iftarında Ajda Pekkan'ın oturduğu masada Bülent Ersoy'a selam vermedi iddası ile çalkalanan alev topu Bülent Ersoy'un limitsiz söylemleri ile hakikaten şaşırtıcı ve Ajda Pekkan'ı baştan çıkarıcı ifadeler içeriyordu.

Buna rağmen Ajda Pekkan cevap vermeyip olayı mahkemeye taşımayı uygun gördü ve sadece köşesinde bir kaç kibar insanın modu yaparak "sakinim sana cevap vermiyorum" imajı yarattı.

Gerçi ikilinin bu gerginliği çok eski yıllara Maksim dönemine kadar uzanıyormuş.

Zaten bu kadar çıkışmalı bu hadisenin belli bir birikimin püskürmesi diye düşünüyorum.

Sanatçı topluma örnek olmalı cümlesini desteklemem.

Ancak Bülent Hanım her zaman bu cümlenin arkasında duran en başı çeken isimlerden biri. O yüzden bunca yıldır bu coğrafya da farklı kesimlerin karşısında olup şarkı söyleyen her iki isimde biraz yaşlarının ve olgunluklarının duruşu ile biraz geride durmalı ve her şeyi ulu orta ifade etmemeli.

En önemlisi saygınlıklarını mahalle kavgası yapıp bitirmemeli...

TV KUTUSUNDA NELER OLUYOR?

Malum yaz aylarının bitmesi ile yeni sezon tv programları dizileri hızla start aldı. Yeni sezonda bir çok değişimin olduğu Tv kutusunda yeni diziler de oldukça revaçta.

Show tv'nin değişimi ekrana enerjisi ile yansıyor. Çağla Şikel ve Alişan'lı "Herşey dahil " sabah programı sonrasında Gülben'le devam eden yeni kuşak programları ile show tv yeni ekibi oldukça heyecanlı.

Star tv'nin Acun'lu O sess'i yeni jürisi ile ilk programda tutuk gözükse de bu sezon en çok izlenecek yarışmalardan olacak.

Beyaz Tv'de sabah kuşağında Esin Övet'in başını çektiği "söylemezsem olmaz" Oya Aydoğan, Mert Öğün, Gizem Hatipoğlu'nun toplu yorumları ile sabah kuşağında diğer magazin programlarına fark atacak gibi gözüküyor.

Meryem'siz Muhteşem Yüzyıl nasıl olacak? Çağatay Ulusoy'lu Med cezir dizi severleri sürükleyecek mi bilinmez ama ,Uğur Yücel ve Binnur Kaya'nın başrollerini oynadığı "Aramızda kalsın" oldukça dikkat çekecek dizilerden.
Tv kutusunda ki programları yaz yaz bitmez! Tv'de çalışan tüm arkadaşlarıma başarılı ve bol alkışlı bir sezon diliyorum.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gizem Hatipoğlu

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz