ÜNLÜLER

  Azra Akın

  Oyuncu

  Doğum Yeri

  : Almelo, Hollanda

  Doğum Tarihi

  : 08.12.1981

  Eğitim Durumu

  : -

  Puanı

  Babası aslen Uşak'ın Karahallı ilçesinden bir zamanlar Eskişehirspor'da futbol oynamış Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun ve şimdi tercümanlık yapan Nazım Akın, annesi ise Afyon'un Emirdağ ilçesinden Hollanda'da öğretmenlik yapan Ayda Akın'dır. Aile 1971 yılında Hollanda'ya yerleşmiştir. Akın'ın kendisinden iki yaş küçük Doruk adlı bir kız kardeşi vardır. Azra Akın, Hollanda'da bale, resim ve müzik gibi sanat dallarında eğitim görmüştür. 998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır. Güzel manken 89-64-92 ölçülerine sahiptir. Daha sonra 2002 yılında Star TV'nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. İlk olarak Nijerya'da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkede Amina Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra'ya alınmıştır. Yarışma sonucunda Miss World unvanını 1932'de Keriman Halis'in ardından Türkiye'ye ikinci defa getiren kişi olmuştur. Bu unvan 1954'te bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti. Manken - modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır. 2004'te başrolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide 'Eylül' karakterini canlandırmıştır. 2009'da Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Kemal Başar'ın yönetmenliğinde, 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır. Acun Medya tarafından Show TV'de düzenlenen Yok Böyle Dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur. 2011 yılında Star TV'de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol almıştır. 2012 itibariyle MUCK dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır.

  PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te paylaş!

  YORUMLAR

  (30 Yorum Yapıldı)

  Misafir(muratti) Türkiye'deki en ASİL ve en KALİTELİ güzel AZRA AKIN ve kendisine saygı duyuyorum.

  30.08.2013 11:03:56

  Misafir(Adanalı Abi) Azracık TATLI PRENSESSİN Kıvanç'ın ilk ve en yoğun aşkı ve masal prensesi asil kızcağız Allah'ın koruması üzerine olsun.

  30.08.2013 11:17:22

  Misafir(serdar) Azra en çok dans etmeyi seviyor. Dansla ilgili bir proje olarak Acun'un Yok Böyle Dans programı gelince hem çok şaşırmış hem de çok memnun olmuş. ..... Yarışma sırasında, tüm yarışmacılar gibi, Azra da tamamen kendi kişiliği ile oradaydı ve hem MASALSI BÜYÜLEYİCİ DANSLARIYLA hem de SICAK ve MÜTEVAZI kişiliği ile Türk halkının kalbini fethetti. ..... Yok Böyle Dans(2010-2011 sezonunda 4 ay süren Tv programı) SAİT SÖKMEN ve TAN SAĞTÜRK gibi dans duayeni hocaların AZRA AKIN'ı takdirlerle ve hayranlıktan ağızları bir karış açık şekilde seyrettikleri bir programdı. ..... ..... Tv dizileri : ''Yağmur Zamanı(2004-2006)'' Tamer Karadağlı ile oynamıştı. ..... ''Oyun Bitti(2007)'' Ayla Algan'la oynadığı komedi dizisiydi. ..... ''Ayrılık(2008-2009)'' Kaan Urgancıoğlu ile oynamıştı. ..... ''Geniş Aile(2011)'' Fırat Tanış ve Ufuk Özkan ile oynamıştı. ..... Çok ilgi çekici olmasına rağmen reyting savaşlarına feda edilen ''Rüzgar'' adlı bir dizisi vardı, atlarla ilgiliydi. ..... ..... Sadri Alışık Tiyatrosu'nda 2009-2010 yıllarında ''72. Koğuş'' isimli oyunda Kerem Alışık ve Yavuz Bingöl'le oynadı ve yurt içi - yurt dışı turnelere gitti. ..... ..... Rol aldığı sinema filmleri : ''Anlat İstanbul'' isimli filmde Nejat İşler'le rol almıştı, ''Peş Peşe'' isimli filmde Okan Yalabık'la rol almıştı. ..... ''İlk Aşk'' adlı sinema filminde de küçük bir rolde Vahide Gördüm'ün gençliğini canlandırmıştı.

  30.08.2013 13:41:40

  Misafir(tekbay) Azra'nın vücudu SÜTUN düzgünlüğünde antik çağların kusursuz heykelleri gibi ve yüzü de OYUNCAK BEBEK gibi masum ve güzel. Bu iki TEZAT özellik Azra'yı çok çekici kılıyor. MASUM bir seksiliğe sahip.

  31.08.2013 09:41:21

  Misafir(nur ecza) Çok beğendiğim ve çok takdir ettiğim güzellerimizden biridir Azra Akın, gerçek anlamda ASİL bir insandır. Bunu söyleyenlerin gözlemleri doğrudur, sizler de kendisiyle yüz yüze gelseniz ve sohbet imkanı bulsanız kendi gözlerinizle de görmüş ve anlamış olursunuz zaten.

  31.08.2013 15:29:54

  Misafir(erhan v for vendetta) Azra Akın asaletine sahip bir kadına rastlamak bu devirde ve ünlüler dünyası içerisinde çölde bir şelale bulmak gibi. **** Ruhsal açıdan Azra kadar tekamül etmiş yüksek nitelikli bir insana, sadece ünlülerin arasında değil başka ortamlarda da rastlamak çok zordur.

  31.08.2013 21:07:50

  Misafir(erhan v for vendetta) Söylemekten asla vazgeçmem, Azra kadar insani bilinç sahibi varlıklar az bulunur. ***** AZRA asaletini daima bir TAÇ gibi taşır ve insanlara sevgiyle yaklaşır.

  31.08.2013 21:08:36

  Misafir(Murat) Azra Türk milletinin huzuruna Yok Böyle Dans programında tıpkı diğer yarışmacılar gibi KENDİ KİŞİLİK YAPISI ile çıktı. ..... Doğrudur evet. ..... Toplam 26 dane dans performansı seyrettik Azra ve dans partnerinden. ..... Bir kere bile seyircilerden oy dilenmedi. ..... Bir kere bile jüriye bir laf söylemedi. ..... Her defasında ÖVGÜLERE çok mütevazi bir tavırla teşekkür etti. ..... Her defasında partneri Nikolay Manolov'a içtenlikle sarılarak ona teşekkürlerini belirtti. ..... Bütün haftalarda halkın gönderdiği oylarla TAMAMEN AÇIK ARA FARKLA birinci oldu (sadece 2 defa Pascal birinci seçilmişti). ..... ..... Azra'nın PRENSES KALİTESİNE SAHİP bir insan olduğunu komşu ülkelerden ve Avrupa'dan seyreden seyirciler bile kabul ettiler ve takdir ettiler. ..... Kendisine olan saygım ve yıllardır süren hayranlığım daha da arttı. ..... Kendisini sevgiyle takip etmeye devam ediyorum. ..... Allah istediği tüm güzellikleri gönlünce kısmet etsin.

  01.09.2013 15:58:08

  Misafir(asker) Azra 4 tane lisan konuşur, klasik müzik bilir, klasik tiyatrodan anlar, resim ve dans eğitimi vardır. ..... Doğru bildiklerini kibarca savunur, DÜRÜST ve GÜVENİLİR bir yapıdadır. ..... Kendisiyle İŞİTME ENGELLİ çocuklar için birlikte çalışma imkanı bulmuştum. ..... İyi kalpliliğine, görgüsüne, saygısına ve insanlara sevgisine hayran olmuştum. ..... Tanıyınca kendisine zaten önceden de var olan hayranlığım, derin bir saygıya ve çok büyük bir sevgiye dönüştü. ..... Azra asla bir İMAJ insanı değildir, Azra asla bir SANAL DÜNYA insanı değildir. ..... Azra GERÇEK KALİTE sahibi bir insandır.

  01.09.2013 19:46:15

  Misafir(durukan) Azra çok sevimli, akıllı, zeki, kültürlü, görgülü, iyi niyetli, ÇOK ZARİF ve tam anlamıyla ASİL bir insan.

  01.09.2013 20:33:19

  Misafir(mete tt) Azra'nın annesi Hollanda'daki İLK TÜRK resim öğretmenidir. Bir gün, şimdiki Hollanda Kraliçesi'nin annesi olan eski kraliçe, okulu ziyaret ettiğinde, Azra'nın annesi ile sohbet eder ve kraliçe der ki ''Belki bir gün benim kızımla sizin kızınız da tanışıp sohbet ederler.'' ..... Seneler sonra Azra büyüyüp Dünya Güzellik Kraliçesi seçildiğinde, Hollnda kraliçesinin kızı da annesinin yerini almıştır ve Azra ile tanışırlar. ..... Bizim Dünya Tatlısı kızımız, dünyadaki en prestijli yarışmaların içinde birinci sırada yer alan Miss World yarışmasında tacı kazandı. ..... Ama memleketteki bazı bilinçsiz insanlar Tv ekranına bakıp çekirdek çitlerken, Hıh! Neden bizimkini seçmişler, başka ülkenin güzelini seçselermiş (!), abukluğunda kıskançlık ve bayağılık örneği bir fesatlık sergilerken, bilinçli olan insanlar nasıl davrandılar? ..... ..... Azra yarışmaya Türkiye adına katıldığı halde ve tacı TÜRKİYE'ye getirdiği halde sırf Hollanda'da doğup büyüdüğü için Hollanda Devleti Azra Akın adına ALTIN HATIRA PARALARI bastırdı. ..... Azra'nın taçlı resminin kabartma şeklinde basılı olduğu bu altın paralar, Azra'nın anne-babasının da davetli olduğu resmi bir törenle, yardıma ihtiyacı olan çocuklar yararına halka sunuldu. ..... ..... Nezaketin bu kadarı bizim içinde bulunduğumuz şartlara göre biraz FAZLA MEDENİ TAVIR gibi gözükebilir. ..... Ama insan yine de TÜRK kızının asaletini, zarafetini, görgüsünü, davranış kalitesini TÜRK MİLLETİNE yakışan şerefli bir şekilde temsil eden ve tacı kazanan insana güzel ve iyi bakışlarla bakılmasını ve bu medeni bilinçte olunmasını umut ediyor tabii.

  02.09.2013 17:33:31

  Misafir(cuneyt) Asker arkadaşımız ne kadar doğru anlatmış. ..... Azra asla bir İMAJ insanı veya bir SANAL DÜNYA insanı olmadı. ..... Azra GERÇEK KALİTE sahibi bir insan. ..... Azra İÇTEN, DÜRÜST, YAPMACIKSIZ, DOĞAL bir insan.

  03.09.2013 18:35:51

  Misafir(ayşe) Çok TATLI Azra ve çok hanım bir kız maaşallah, mutlu olsun artık Allah'ın yüce yardımıyla.

  03.09.2013 19:13:49

  Misafir(sibel) Cok tatli ya bu kiz bir kere soguk degil itici degil hanim hanimcik kivanc yazik etti

  04.09.2013 16:19:32

  Misafir(doğu serhat tibet) Geçen sene, Hollanda Kraliyet Sarayı'nda Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül onuruna bir davet verildi. Azra Akın saraydaki davette bembeyaz elbisesiyle GERÇEK PRENSES ASALETİ ile insanların hayranlığını topladı. ______ Siyasi köşe yazarları bile bunu köşelerinde belirttiler. En ünlü siyasi yazarlarımızdan Sedat Ergin bile kendi köşesinde ''Azra Akın davetlilerin hayranlığını ve takdirlerini topladı. Kendisiyle fotoğraf çektirebilmek için diplomatlar ve diplomat hanımları, milletvekilleri ve bakanlar ve onların hanımları ve basın mensupları da dahil pek çok kişi sıra oluşturdu. Buna bu satırların yazarı olan ben de dahilim. Bu sıra yüzünden beklemek epey vakit aldı.'' diye yazdı. ______ Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve eşi ve TÜRK Dışişleri protokolü Hollanda'da bulunduğu sürece tüm gündüz veya gece programlarında Azra da TÜRK heyetine eşlik etti. ______ Kendisine verilen çeşitli sunum görevlerini yerine getirdi ve çeşitli konuşmalar yaparak gece davetlerinde de güzelliği, zarafeti ve asaletiyle takdir topladı. ______ Sonraki aylarda Hollanda Kraliçesi TÜRKİYE'ye iade-i ziyarette bulunduğunda da, AZRA AKIN ÇANKAYA KÖŞKÜ'ndeki akşam yemeğinde yine Cumhurbaşkanımız ve eşinin, ve de Hollanda Kraliçesi'nin iltifatlarıyla karşılaştı. ______ Bir TV haber kanalı bu haberi şöyle suundu : ''Çankaya Köşkü'ndeki davette Hollanda Kraliçesi haricinde bir kraliçe daha vardı, o da DÜNYA GÜZELLİK KRALİÇEMİZ Azra Akın, zarafetiyle yine takdirleri topladı.'' ______ Azra Akın kendisine ne zaman iltifatlarda bulunulsa mahçup ve mütevazı bir şekilde teşekkür eder, çok kırılgan bir hanımdır ve çok da kibardır. ______ Kendisine söylenen bütün güzel sözler iltifattan öte birer gerçektir.

  04.09.2013 17:13:32

  Misafir(doğu serhat tibet) Geçen sene, Hollanda Kraliyet Sarayı'nda Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül onuruna bir davet verildi. Azra Akın saraydaki davette bembeyaz elbisesiyle GERÇEK PRENSES ASALETİ ile insanların hayranlığını topladı. ______ Siyasi köşe yazarları bile bunu köşelerinde belirttiler. En ünlü siyasi yazarlarımızdan Sedat Ergin bile kendi köşesinde ''Azra Akın davetlilerin hayranlığını ve takdirlerini topladı. Kendisiyle fotoğraf çektirebilmek için diplomatlar ve diplomat hanımları, milletvekilleri ve bakanlar ve onların hanımları ve basın mensupları da dahil pek çok kişi sıra oluşturdu. Buna bu satırların yazarı olan ben de dahilim. Bu sıra yüzünden beklemek epey vakit aldı.'' diye yazdı. ______ Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve eşi ve TÜRK Dışişleri protokolü Hollanda'da bulunduğu sürece tüm gündüz veya gece programlarında Azra da TÜRK heyetine eşlik etti. ______ Kendisine verilen çeşitli sunum görevlerini yerine getirdi ve çeşitli konuşmalar yaparak gece davetlerinde de güzelliği, zarafeti ve asaletiyle takdir topladı. ______ Sonraki aylarda Hollanda Kraliçesi TÜRKİYE'ye iade-i ziyarette bulunduğunda da, AZRA AKIN ÇANKAYA KÖŞKÜ'ndeki akşam yemeğinde yine Cumhurbaşkanımız ve eşinin, ve de Hollanda Kraliçesi'nin iltifatlarıyla karşılaştı. ______ Bir TV haber kanalı bu haberi şöyle suundu : ''Çankaya Köşkü'ndeki davette Hollanda Kraliçesi haricinde bir kraliçe daha vardı, o da DÜNYA GÜZELLİK KRALİÇEMİZ Azra Akın, zarafetiyle yine takdirleri topladı.'' ______ Azra Akın kendisine ne zaman iltifatlarda bulunulsa mahçup ve mütevazı bir şekilde teşekkür eder, çok kırılgan bir hanımdır ve çok da kibardır. ______ Kendisine söylenen bütün güzel sözler iltifattan öte birer gerçektir.

  04.09.2013 17:13:35

  Misafir(mehmetfatihhan) Kalbinin güzelliği ve iyiliği yüzüne yansıyan, MASUM KALPLİ insanlardan biri Azra, çok da güleryüzlü ve tatlı bir kız. Allah mutlu etsin ve kıymetini bilen bir genç adamla güzel bir aile kursun.

  04.09.2013 17:49:26

  Misafir(ayşen) Çok KİBAR ve çok ASİL bir kız Azra, kıymetini bilen bir gençle mutlu olması için Allah'a dua ediyoruz ailecek. Çok kaliteli bir kız ve mutlu olmaya layık.

  10.09.2013 12:41:45

  Misafir(karadenizli delikanlı) Gerçek PRENSES kalitesine sahip ve peri kızları gibi güzel, masum ifadeli, güleryüzlü, sıcakkanlı ve en önemlisi de İYİLİK duygusunu somut hale getirmeyi bilen yardımsever bir insan, İYİ BİR RUH AZRA, Allah Azra'yı korusun ve gönlünün isteklerini her zaman ayaklarına sersin. _____ (Ben de kendisiyle Şiddete Karşı kampanyalarda karşılaşma imkanı buldum. Düşündüğümden de daha asil bir kız olduğunu görmekten dolayı gurur duydum.)

  10.09.2013 18:21:15

  Misafir(esra ak) Dünya güzeli !

  11.09.2013 11:52:44

  Misafir(çmerttç) Geçenlerde bir hanım yorumcu yazmış, ''Benim hayatımın ilk erkeği ve İLK AŞKI olan KIVANÇ gibi bir adam, 10 yıl boyunca 4 defa bir gidip bir dönüp benim DUYGUSAL HAYATIMI ve ÖZEL İLİŞKİMİ alt üst etseydi ve beni serseme çevirseydi, ben kafama sıkardım kesinlikle!'' diye. ..... ..... NE MÜNASEBET yaaaaaa! ..... ..... Hiçbir erkek için değil ki canına kıymak, gözyaşınızın tek damlasına bile değmez hanımlar. ..... ..... Bakın bunu bir erkek olarak, hem de epey yakışıklı bir erkek olarak söylüyorum size. ..... ..... YAKIŞIKLI olmak her zaman VİCDANSIZ veya BURNU HAVADA olmak anlamına gelmez. ..... ..... Yakışıklıyım ama aynı zamanda ayaklarım da yere basıyor ve şımarık değilim. ..... ..... Ve de Azra konusunda özel hassasiyet sahibiyim. ..... ..... Azra'nın Kıvanç için değil, benim için bile TEK BİR DAMLA gözyaşı dökmesine kıyamam yani. ..... ..... Bunu harbi söylüyorum. ..... ..... Ne demekmiş canına kıymak yaa? ..... ..... Azra hayat dolu ve güzel yüzünde daima gülücük olan bir kızdır, ÇOK İÇTEN gülen bir insandır. Allah Azra'nın güzel yüzünü daima güldürsün. ..... Azra'yı çok seviyorum ve saygı da duyuyorum kendisine.

  12.09.2013 17:19:35

  Misafir(sarı murat) İdealimdeki kız Azra, tatlı güzel. 2002 yılından beri takip edebildiğim tüm röportajlarını biriktiren hayranlarından biriyim. (Bu konuda bazı arkadaşların çok başını şişirmişliğim vardır, özellikle de Murat'lar, yani Azra'ya saygı ve hayranlık duyan bazı adaşlarım da benim bazı moda dergilerinde Azra röportajlarını arayıp bulma çılgınlıklarımı iyi bilirler.)

  17.09.2013 19:27:49

  Misafir(mavikurt furkan) Azra çok zarif, çok güzel, çok tatlı ve aynı zamanda çok insaniyetli ve içten bir kız, güvenilir bir yapıya sahip. ..... Taşıdığı unvan değil, kendi asil kişiliği Azra'yı kıymetli hale getiriyor.

  17.09.2013 19:43:42

  Misafir(memo) Azra Akin is a very beautiful woman and very respectable and I love her so much God, how beautiful, words are not enough for her..... She deserves to be the happiest woman! I wish her so heartily!

  18.09.2013 22:34:37

  Misafir(maha) Azra Akın çok güzel

  18.09.2013 22:50:44

  Misafir(rizeli cenk) Benim için Azra senelerden beri kendi hayallerimdeki masal prensesi gibi kıymetli bir kız, Allah daima her istediğini en güzel şekilde versin Amin.

  27.09.2013 10:52:17

  Misafir(malkoçoğlu ) Azra sen daima benim kalbimin prensesi olarak kalacaksın, Allah'ın koruması seninle olsun. Çok saygı duyduğum ve hayran olduğum bir insansın.

  27.09.2013 17:02:16

  Misafir(muratça) Tatlı Azracım için diğer adaşlarım Muratlar benden önce konuşmuşlar ve güzel sözlerini yazmışlar, ben de içten saygılarımı belirtmek isterim Dünya Güzeli ve Dünya Tatlısı Azra'ya, çünkü Azra'nın asıl güzelliği İYİLİK dolu kalbinde ve Asil Karakterindedir.

  28.09.2013 10:38:53

  Misafir(ceren) En çok sevdiğim ve çok hayranlıkla baktığım ünlü hanımların başında Azra geliyor, aklıbaşında ve kaliteli bir insan.

  29.09.2013 10:12:19

  Misafir(Adanalı01) Azracık TATLI bebeğim, hokka burnuna kurban olsunlar.

  29.09.2013 14:24:41
  Üye Girişi Yap

  İsim

  E-posta

  Yorumunuz