• 23 MAYIS Pazartesi 23:49
  • HV

Yasak Elma dizisindeki ilginç durum!

Fox TV’de yayınlanan Yasak Elma dizisinin sezon finali bölümünde ilginç bir durum yaşandı.

Yasak Elma dizisindeki ilginç durum!
DİZİ GALERİ
Yayın Tarihi : 19-06-2018 17:42
Sevda Erginci’nin canlandırdığı Zeynep, patronu Cem ile birlikte Amerika’ya gitmeye karar verdi.

Onur Tuna’nın hayat verdiği Alihan ise sevgilisinin o uçağa binmemesi için son bölümde havalimanına giderek onu durdurmak istedi.

Zeynep’in arkasına baka baka gittiği bindiği uçak ise izleyiciyi şoke etti.

Ekran başındakiler, uçağın Türk Hava Yolları’nın markası olan AnadoluJet’e ait olduğunu görünce yapılan hatayı hemen farketti.

AnadoluJet, adı üstünde sadece Anadolu’da hizmet veren bir havayolu markası. Bu nedenle Amerika’ya veya başka bir ülkeye seferi yok.

AnadoluJet’in web sitesinde şu açıklamaya yer verilmiş:

“Gelişen teknolojiye yenilikçi yaklaşımlarla değer katan AnadoluJet, Uçmayan Kalmasın hedefiyle çıktığı havayolu ulaşımı yolculuğunda 5 uçaktan oluşan filosunu bugün 37 uçağa çıkararak, 41 havalimanına ve 69 hatta karşılıklı uçuş gerçekleştiren ve her geçen gün uçuş ağını genişleten bir havayolu markası olarak Anadolu semalarında yolculuğuna devam etmektedir.”

Yapım şirketi, reklam reklamdır anlayışıyla hareket etmiş ve bu ayrıntı görmezden gelmiş.

Uçak sahnesiyle ilgili tek eleştiri de bu değildi. Bir süre önce Mesut Yar’ın 10 yaşındaki bir izleyicisinin mesajını yayınladığı yazısında da dizide oyuncuların bindiği uçakla havalanan uçak arasındaki fark ortaya çıkmıştı.

Bakın o yazıda da aynı sahne ile ilgili nasıl bir yorum yapılmıştı:

“Henüz 10 yaşındaki Yiğit Aktaş yakalamış. “‘Yasak Elma’ (FOX) dizisinin ana karakterleri Cem ve Zeynep, Anadolu Jet’e ait bir uçağa biniyor. Uçağın modeli Boeing 737…

Ancak havalanan uçak British Airways’e ait ve onun da modeli Boeing 747. Bu durumda ikili uçuşa geçerken uçak değiştirmiş oldu.” İlahi Yiğit kardeşim, senin yakaladığın bu sıkı ayrıntıyla “Dere geçerken at değiştirilmez” diyen atalarımızın kulakları çınlamış olmalı…”