• 21 MAYIS Cumartesi 00:00
  • HV

Türk televizyon tarihinde bir ilk!

'Çocuklar Duymasın'ın önceki gün yayınlanan bölümünde 'uzlaştırma', Türk televizyonlarında ilk kez bir dizi sahnesiyle kamuoyuna tanıtıldı.

Türk televizyon tarihinde bir ilk!
DİZİ GALERİ
Yayın Tarihi : 23-11-2018 12:53
Adalet Bakanlığı temsilcileri, uzlaştırma ve arabuluculuğun etkinliğinin artırılması ve tanıtılması amacıyla geçen günlerde yapımcılarla bir araya gelmişti. Bakanlık yetkilileri yapımcılardan, yargıda alternatif çözüm yolları olan 'uzlaştırma' ve 'arabuluculuğun', diziler aracılığıyla ekranlarda anlatılmasını istediklerini dile getirmişti.

İLK ADIM ÇOCUKLAR DUYMASIN'DA ATILDI

Bakanlığın bu çağrısı sonrası ilk adım, yayınlandığı ilk günden beri reyting rekorları kıran Kanal D'nin sevilen dizisi 'Çocuklar Duymasın'dan geldi. Dizinin önceki gün yayınlanan bölümünde 'Çaycı Hüseyin', kavgada yaraladığı 'Fazlı' isimli kişi ile adliyelik oluyor. Fazlı, Hüseyin hakkında savcılığa şikayetçi oluyor. Araya, savcılık tarafından atanan uzlaştırmacı giriyor. Uzlaştırmacı iki tarafı aynı masada bir araya getiriyor. Fazlı, Hüseyin'in park ve bahçelere ait parklarda 10 gün boyunca günde 3 saat temizlik yapması ve 250 ağaç fidanı dikmesi halinde uzlaşabileceğini söylüyor.


Mizahi bir dille anlatılan uzlaştırma, kısa süren pazarlık sonunda Hüseyin'in, Fazlı'nın isteklerini yerine getirmeyi kabul etmesiyle sonuca bağlanıyor. İkili el sıkışarak uzlaşırken, dosya da savcılık tarafından rafa kaldırılıyor.

Ekranların en çok konuşulan dizileri açıklandı!

Ekranların en çok konuşulan dizileri açıklandı!'Çocuklar Duymasın' dizisi zirvede!

'Çocuklar Duymasın' dizisi zirvede!