Yeni yılda kaş kontürü yaptırmak için 5 neden!

Yeni kararlar almak ve değişmek için yeni yılı bekleyenlerdenseniz yepyeni bir başlangıç yapmaya kaşlarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Özellikle de kaşlarınızın seyrekliğinden şikayet ediyor, kaş şeklinizin yüzünüze uygun olmadığını düşünüyor ve zaman kaybetmeden her daim bakımlı görünmek istiyorsanız kaş kontür işlemini deneyimleyebilirsiniz. ‘Kaşınız ifadenizdir’ diyen Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, kaş kontür yapmanın avantajlarını anlatıyor.

Kadın

Yeni yılda kaş kontürü yaptırmak için 5 neden! Yeni yıla daha çarpıcı bir görünümle girmek için…

Yüzün merkezinde yer alan kaşlar, gözleri çerçeveleyerek daha dikkat çekici bir görüntü yaratır. Kaş kontürü ile tasarlanan kaşlar, bakışları da anlamlı ve etkili kılar. Üstelik doğru konumlandırılmış ve profesyonel kişilerce yapılan kaş kontürü, yapaylıktan uzak görüntü sağlar.

Seyrek kaşlarla vedalaşmak için…

Birçok kişinin kaşları seyrek ve dağınık olabilir ya da çeşitli nedenler yüzünden kişi kaşlarını kaybedebilir. Ayrıca zamana bağlı olarak veya daha önceden yapılan yanlış uygulamalar sebebiyle kaşlarda dökülmeler meydana gelebilir. Bu noktada gerçek kıl görüntüsü verilerek uygulanan kaş kontür işlemi seyrek ve dağınık görüntüyü ortadan kaldırarak dolgun ve hacimli kaşlara kavuşmanızı sağlar. Görünüm, renk ve yön itibarı ile mevcut kaşlardan ayırt edilemeyecek bir etki yaratarak doğala en yakın sonuca ulaştırır.

Yüzünüze en uygun kaş şekline sahip olmak için…

Yüzün merkezini oluşturan ve bakışları karakterize eden kaşlar, simetrik bir yüzün en etkili oyuncularıdır. Bu noktada yüz tipine uygun bir kaş şekli hem güzellik hem de altın oran için önemli bir kriterdir. Yüzünüz kalp şeklinde, oval veya yuvarlak olabilir. Çeneniz küçük, elmacık kemikleriniz çıkık, göz kapaklarınız düşük olabilir. Bu noktada tüm bu değişkenlere uygun olarak kaş kontürü yapılmalıdır. Tüm bu etkenlerin hesaplanmasıyla tasarlanan kaşlar, yüzdeki küçük kusurları gizlerken, dikkat çekici noktaları çok daha fazla ön plana çıkarır.

Makyaj süresini kısaltmak için…

Modern hayatın yoğun temposu içinde zamanın büyük önemi var. Bu sebeple makyaj rutinine ayırılan zamanın kısalması kadınlar için önemli bir avantaj sunuyor. Bu noktada devreye giren kaş kontür işlemi, uzun süren kalıcı etkisi sayesinde makyajın önemli bir işlemi olan kaş doldurmayı hayatınızdan çıkarıyor.

Her zaman bakımlı olmak için…

Kadınlar bilir ki, her zaman güzel ve bakımlı görünmek büyük emek ister. Kişisel bakımın yanı sıra makyaj uygulamalarının da önemli bir rol üstlendiği güzellik için çok daha pratik bir yol var. 3D çizim tekniği ile yüze uygulanan ve yaklaşık 1,5 – 2 saat süren kaş kontür işlemi, 1-2 yıl arasında kalıcılık sağlayarak sabah kalktığınızda, duştan çıktığınızda, tatil dönüşlerinde kısaca aklınıza gelebilecek her anda bakımlı ve güzel görünmenizi sağlar.

Bunlarda ilginizi çekebilir: