UNUTULMAZ ORGAZMIN 12 PÜF NOKTASI!

Bu taktiklerle zirveye çok daha rahat tırmanacak, hazzın doruklarında akıllardan kolay kolay çıkmayacak dakikalar geçireceksiniz…

Magazin - 17.07.2012 11:25
UNUTULMAZ ORGAZMIN 12 PÜF NOKTASI!
Bacaklarınızı doğru pozisyona ayarlayın
Orgazma ulaşmanız ya da ulaşamamanızın bacaklarınızın mevcut posizyonuyla yakından ilişkisi olduğunu biliyor musunuz? Bazı kadınlar için bacakları olabildiğince açmak en iyi çözümken, bazı kadınlar içinse bacaklarını kapalı tutuyor olmak ideal. Kadınlardaki bu tercih, vücudun geçmiş deneyimlerine ve zevk aldığını hissettmeye başladığı ilk anlara kadar uzanıyor. Vücut ne istediğini bildiğinde zevk alması da o derece kolaylaşıyor tabii. Sizin için neyin işe yaradığını öğrenmek için birkaç deneme yapabilirsiniz.

Farklı pozisyonlar deneyin
Pek çok kadın belli bir pozisyonda orgazma daha rahat ulaşabileceğini düşünür. Bu pozisyon, bir kadından diğerine, kişinin biraz da anatomisine bağlı olarak değişikliklikler gösterir aslında. Her zaman olduğu gibi, herkes için ortak olarak işleyen bir kural yok, bu yüzden partnerinizle türlü türlü pozisyonlar denemekten kaçınmayın. Uyarılabilecek bölgeleriniz bir pozisyonda başka, diğer pozisyonda başka yerler olabilir. Örneğin misyoner pozisyonu bir kadın için oldukça yeterliyken başka bir kadın için son derece itici de olabilir. Bu yüzden farklı pozisyonlar deneyerek hem eğlenin hem de kendinizi keşfedin.

Nefes almaya devam edin
İşin psikolojik kısmını bir kenara ayırırsak; orgazm, aslında basit anlamda bir dizi ritmik kas kasılmalarından ibaret. Gerçekleşmesi içinse kaslara yeterli miktarda oksijen gidiyor olması gerekiyor. Fakat bazı kadınlar zevk aldıkları anlarda nefeslerini tutuyor ve orgazma ulaşmak için yeterli oksijeni alamayabiliyor. Dolayısıyla nefes almaya devam etmek oldukça mühim.

Harekete geçin
Kadınlar genellikle zevkin ve orgazmın gelmesini bekler, bunun için pek de harekete geçmezler. Orgazma ulaşmak için orgazmın ötesinde düşünmeli, vücudunuzu zevke odaklanarak daha fazla hareket ettirmelisiniz. Kendinizi pek kıvrak hissetmiyorsanız ‘yoga ve pilates dersleri bu konuda size yardımcı olacaktır.

Biraz taklitten birşey olmaz!
Orgazmı taklit eden kadınlar yalan ve aldatma ile suçlanabiliyor. Ama yine de zevk ve tatmin dürtünüzü artıracağına inanıyorsanız az da olsa denemekte yarar var. Hafif abartılı da olsa, partnerinize orgazm taklidi yapmanız onun bu işe dört elle sarılmasını sağlayacaktır.

Konuşturun onu!
Kişide cinsel istek uyanması sadece fiziksel olarak değil, heyecan ve ani duygu patlamaları ile de olabilir. Neden kelimelerin gücünü kullanmayasanız ya da kullandırmayasınız ki? Partnerinizin seks esnasında kulağınıza fısıldadığı birkaç yaramaz sözcük, sizi bambaşka yolculuklara çıkarmaya yardımcı oluyorsa; bırakın o konuşsun, siz de dinleyin. Yolculuğunuz zevkin doruklarında sona ersin.

Ritmi ayarlayın
Herkesin orgazmdan çıkardığı anlamlar farklıdır. Bazıları oldukça yavaş ve düzenli bir seks ritminden hoşlanırken bazıları ise tercihini hızlı ve vahşice bir seksten yana kullanabilir. Sonuçta herkesin beklentisi farklı. Bu yüzden, partnerinize bu seks ritmi konusunda neden hoşlandığınızı açıklamaktan kaçınmayın. Hiç konuşmamanız, onun da belki de hiç gereği yokken kendini farklı bir ritm içine sokmasını sağlayacak. Orta yolu bir şekilde bulursunuz nasıl olsa. Ona, neyin işe yaramadığından çok sizi uçurması için neler yapabileceğinden bahsedin. Unutmayın, erkeklerin kırılgan egoları vardır!

Klitorisinizi uyarın ya da bırakın o uyarsın!
Kadınların sadece % 30’u vajinal bir orgazm yaşadığını iddia ediyor. Ve bu % 30’luk kısma ait kadınların da yarısı doruklara ulaşmak için klitorislerinin uyarılması gerektiğini belirtiyor. Klitoris kadınlarda orgazma ulaşmak için oldukça önemli. Eğer partneriniz bunun farkında değilse onu eğitmenin yollarını aramalısınız. İhmal edilen bir klitoris, ihmal edilen bir kadın demektir.

Göğüslerinizi okşamasını isteyin
Partnerinizden göğüslerinizi kavramasını ve okşamasını istemeniz yeni keşfedilmiş birşey değil tabii ama halâ oldukça etkili, özellikle de göğüs uçlarınızın çevresinde yaptığı ufak gezintilerle. Bu bölgelerdeki uyarılar, kanda bulunan oksitosin hormonunun serbest kalmasını sağlar. Oksitosin hormonu, emzirme sırasında anne sütünün daha rahat çıkmasını sağladığı gibi asıl önemlisi orgazm esnasındaki genital kasılmaları da düzenler, kolaylaştırır! Bu teknik, aslına bakarsanız erkeklerde de işe yarayabilir. Siz de onun göğüs uçları ile oynarsanız o da kolaylıkla tahrik olacaktır.

Pelvik taban kaslarınızı güçlendirin
Orgazmın reaksiyonları vajinal bölgedeki kas kasılmalarıdır. Eğer bu bölgedeki kaslarınız yetersiz çalışıyorsa cinsel uyarılmanıza istediğiniz tepkiyi gösteremeyebilirler, ya da tepki göstermeleri için vajinal bölgenin yoğun ve çok uzun bir şekilde, hassasiyetle uyarılması gerekebilir. Pelvik taban kaslarınızı güçlendirmek için sıkma-bırakma hareketini periyodik olarak tekrarlayabilirsiniz. Kegel egzersizleri oldukça yararlı olacaktır!

Hayal kurun!
Seks esnasında beyniniz erotik bir hikâyenin parçası olmanızı sağlayabilir, bunun biliyoruz. Fakat günlük yaşamınızda da bu erotik düşüncelere daha fazla yer verin. Uzun vadede inanın ki orgazma ulaşmanızda etkin bir rol oynayacak. Eğer erotik senaryolar üretmekte zorlanıyorsanız konuyla ilgili kitaplardan, yayınlardan, dergilerden yararlanabilirsiniz. Hatta partnerinizle birlikte de çeşitli senaryolar üretebilirsiniz.

Kendi kendinize uygulayın
Yalnızken kendi kendilerine orgazma ulaşabilen kadınlar, partnerleriyle birlikteyken orgazma çok daha rahat ulaşabiliyor. Mastürbasyon, bu tarz seks problemleri için terapistler tarafından da önerilen, oldukça faydalı bir reçete. Kendi kendinize orgazm olmanızı sağlayacak, yararlı olabilecek vibratör ve benzeri seks oyuncakları kullanmaktan da korkmayın, hiç çekinmeyin. Bu konuda internet üzerinden satış yapan, güvenilir siteler de var.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: seks, orgazm

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz