Tuzlu suyun mucizesi!

Herkes sağlıklı ve parlak bir cilt ister. Tuzlu su bundan daha da fazlasını cilde sağlıyor.

Güzellik - 16.04.2018 10:22
Tuzlu suyun mucizesi!
Sağlıklı ve parlak cilde ulaşmak için cildimize çeşitli maskeler uyguluyoruz ancak ciltteki etkisi oldukça güçlü olan tuzlu suyu günde bir defa mutlaka denemelisiniz. İşte Tuzlu suyun cildinizde yaratacağı ilginç etkileri...


CİLDİ DENGELER

Tuz ve bal, cildi pürüzsüzleştirme etkisine sahip olmanın yanı sıra kesik ve yaraları iyileştirme özelliğiyle de dikkat çeker. Bu ikili ayrıca yağ üretiminin dengelenmesini ve cilt yüzeyinin nemli kalmasını sağlar.

YAĞLI CİLTLER İÇİN BİR NUMARALI TONİK

Tuz, derin gözenekleri temizleme ve yağ üretimini dengeleme etkisi sayesinde akneye yol açan bakterilerin cildimizde barınmasına engel olur.


ÖLÜ DERİLERİ ARINDIRAN PEELİNG ETKİSİ

Zaman zaman ciltteki ölü deriyi soymak için kimyasal peeling işlemlere başvuruluyor. Ancak tuz, ölü cildi doğal yollardan soymaya yarar. Ayrıca cildi yumuşatan ve nem dengesini sağlayan mineraller açısından da oldukça zengindir.

CİLDİ YENİLER

Tuz, cilt üzerindeki ölü hücreleri temizler, böylece cildin yenilenmesini sağlar. Hazırlayacağınız peeling içerisindeki aloe vera,cildinizi nemlendirip onarırken;lavanta, kan dolaşımını arttırarak hücre yenilenmesini hızlandıracaktır.

CİLDİ RAHATLATIR

Tuz, cildinizdeki gözeneklere giren kiri ve toksinleri derinlemesine temizler. Tuzun içerdiği mineraller, ciltte koruyucu bariyer oluşturmayı sağlar ve cildin nemini korumasına yardımcı olur. Deniz tuzundaki magnezyum, vücudun su tutmasını ve ödem oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz