TÜRKİYE'Yİ DÜNYA TANIYACAK

ORGANİZATÖR AHMET SAN, ABD VE AVRUPA FİLM YILDIZLARININ OYNAYACAĞI İKİ YENİ PROJE İLE TÜRKİYE’Yİ TANITACAK.

Magazin - 20.03.2008 00:27
TÜRKİYE'Yİ DÜNYA TANIYACAK
Ünlü organizatör Ahmet San, iki projeyi hayata geçireceğini söyledi. Türkiye ve Türklük unsurlarının yer alacağı bir filme ek olarak üç ayrı kısa filmden oluşan belgesel niteliğinde bir çalışma yapacaklarını anlatan San, Hollywood starlarına rol vereceğini belirtti. Projede Leonardo Di Caprio, Kevin Costner, Bruce Willis gibi dev sanatçıların yer aldığını söyleyen San şöyle konuştu; 'İstanbul, Mediterranean ve Anatolia olmak üzere üç farklı hikaye belgesel tadında anlatılacak. Bu üç bölgeden esinlenerek çekilecek her üç kısa filmde iki Amerikalı ve bir Avrupalı sanatçı yer alacak.

2009'da çekilecek bu filmlerin ilki için Bruce Willis ile prensipte anlaştık. Kendisi hem filmde oynayacak hem Kevin Costner gibi canlı performans da sergileyecek.' San, Türkiye'nin tanıtımı kapsamında çekilen filmlerin birçok yabancı televizyon kanalı, üniversite ve düşünce kuruluşlarına da dağıtılacağını belirtti. 'Seneler önce Türkiye denince 'Orası neresi?' denilen bir ülkeydi' diyen San sözlerini şöyle sürdürdü; 'Müzik devlerine ev sahipliği yapmak ve Türkiye'yi sevdirmekle bu imajı kırmaya başladık. İnanıyorum ki Türkiye'yi nasıl müzik yıldızlarıyla dünyaya tanıttıysam şimdi de daha etkin bir yol olan sinema sektörü ile Hollywood'dan tanıtacağım.'
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir: