'TÜRKİYE'DE YAŞAMAK İSTİYORUM AMA'

FRANSA'nın başkenti Paris'te bulunan sanatçı Fazıl Say, son haftalarda kendisi etrafında dönen demokrasi ve ifade özgürlüğü tartışmalarının çok verimli olduğunu söyledi.

Magazin - 19.01.2008 13:04
'TÜRKİYE'DE YAŞAMAK İSTİYORUM AMA'
Bir Alman gazetesinde yayınlanan röportajı ardından Türkiye'de yapılan tartışmalara değinen Say, "Türkiye'den gitmek istiyorum" demediğini, ortada çeviri hatası olduğunu yineledi.

Ülkesini her zaman çok sevdiğini, tarihi, coğrafyası, insanıyla Türkiye'nin, dünyanın en güzel ülkesi olduğunu düşündüğünü belirten Fazıl Say, "Aydınlık ve mutlu olabileceğimiz bir Türkiye'de yaşamak istiyorum" dedi.

ELEŞTİREL YAKLAŞIMDAN VAZGEÇMEYECEĞİM

Türkiye'de son yıllarda oluşan ortama ilişkin eleştirel yaklaşımını elden bırakmayacağını belirten Say, bu duruma karşı çıkmaya devam edeceğini bildirirken, "Uçurumun kenarına itilmişlik hissediyorum. Bunun mücadelesini vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Türkiye'deki tartışmaların ardından çok ciddi tehditler aldığını anlatan Say, daha önce benzer bir durumda bulunan yazar Orhan Pamuk'un da kendisine destek verdiğini söyledi. Düşünce ve ifade özgürlüğünü sınırladığı gerekçesiyle eleştirilen TCK'nın 301'inci maddesinin kaldırılması yönünde ilk imzayı kendisinin attığını vurgulayan ünlü piyanist Fazıl Say, Orhan Pamuk'un, kendisini ziyaret ederek, "Sen benim h
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz