Takma kirpikler gözleri tehdit ediyor!

Son yıllarda daha çok revaçta olan takma kirpikler birçok kadının tercihi haline geldi. Fakat bu kirpikler göz sağlığını tehdit ediyor...

Kadın

Takma kirpikler gözleri tehdit ediyor! Son yıllarda daha çok revaçta olan takma kirpikler birçok kadının tercihi haline geldi. Doğuştan uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak bir şanstır lakin insan genelinin kirpikleri kısa ve seyrektir.

Hal böyle olunca da çeşit çeşit kirpikler takarak bazı yöntemlerle bu sorun çözülmeye çalışılır. Birkaç metot geliştirilen kirpiklerin bazıları göz üzerine yapıştırılarak, bazıları ipek kirpik denilen kirpik üzerilerine tek tek uygulanarak ve yine yapıştırılarak kullanılan yöntemlerdir.

Ancak bu teknik geçici bir kirpik güzelliği sağlarken aynı zamanda var olan kirpiklere de kalıcı zarar veriyor. Bir kere kirpiklerin toz tutmasına sebep oluyor. Ve kendi kirpiklerinizin dökülmesine, daha geç çıkmasına ve zayıflamasına yol açıyor. Kullanılan kimyasal yapıştırıcılar gözyaşlarına kadar gözlere zarar verip hasara da yol açabiliyor. Bu yüzden uzmanlar takma kirpikleri kesinlikle tavsiye etmiyor.

Hele ki sıklıkla kullananlar, bir dönem güzel kirpiklere kavuşurken kalıcı olarak kötü kirpiklere yol açıyorlar. Bunu kullananlarda göz kuruluğu ve alerjik durumlara da sıkça rastlanıyor. Bunun yerine bakım yağları ile kendi kirpiklerinizi güçlendirmek ve büyütmeye çalışmak, bakımını yapmak daha etkili ve daha iyi bir yöntem.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: