Kürdan kullanmak diş sağlığına zararlı mıdır?

Sürekli kürdan kullananlar dikkat! Siz de her yemekten sonra kürdan kullanıyorsanız sağlığınızı tehlikeye atıyorsunuz demektir...

Sağlık - 12.09.2018 16:42
Kürdan kullanmak diş sağlığına zararlı mıdır?
Yemeklerin ardından en can sıkıcı şey şüphesiz ki dişlerin arasına kaçan yiyeceklerdir. Ancak bu yiyecekleri çıkarmak için kürdan kullanıyorsanız, diş sağlığınızı tehlikeye atıyorsunuz demektir. Peki kürdan ne sıklıkla kullanılmalıdır? İşte detaylar...

KÜRDAN DİŞ ARALARI İÇİN UYGUN DEĞİL

Diş hekimlerinin yaptığı açıklamaya göre, kürdanların yapısı diş araları için uygun değil. Dişimizi temizlediğimizi sandığımız bu hareket, diş etinde zedelenmelere ve kanamalara, zamanla diş eti çekilmesine ve buna bağlı kemik kaybına yol açarak, dişlerde sallanmaya sebep olabiliyor. Öte yandan kürdanın kırılması ile arada kalan parça diş eti iltihaplanmasına sebebiyet verebilir. Tüm bu sebeplerden dolayı kürdan kullanımından kaçınılmalıdır. Kendini sürekli kullanmak zorunda hissedenler ise mutlaka bir diş hekimine başvurmalıdır.

DİŞ İPİ KULLANIN

Diş hekimleri, dişlerimizi temizlemede sadece fırçalamanın yetersiz olduğunu ve bu eylemin yanı sıra diş arası bölgeleri için ara yüz fırçası ya da diş ipi tercih edilmesi gerektiğini söylüyor. Diş aralarının temizlenmesi için bu yöntem kullanılmadığından kürdana başvuruluyor ve hataya düşülüyor. Bu nedenle, diş eti rahatsızlıkları ve diş çürüklerine sık rastlanıyor. Bu durumda ise diş hekimi kontrolünde doğru tedavi ve bakım uygulanmasına özen göstermek gerektiğini unutmamalısınız.

Baba olma şansını artıran besinler!

Baba olma şansını artıran besinler!

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz