"Suç Aleyna Tilki’de değil kendimizde!"

Şarkıcı Aydilge, Aleyna Tilki’yi klibinden dolayı eleştirenlere karşı çıktı.

Magazin

"Suç Aleyna Tilki’de değil kendimizde!" Aydilge, sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir dakikalık kısa videolarla gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıyor.

Aleyna Tilki sosyal medyayı salladı!

Aleyna Tilki sosyal medyayı salladı!Şarkıcı, Aleyna Tilki’nin son video klibini ele aldı.

Aleyna Tilki farkını anlattı!

Aleyna Tilki farkını anlattı!Türkiye’deki çocuk istismarına vurgu yapan ve bu durumu sorgulayan Aydilge, Tilki’nin özellikle bir kesim tarafından maruz kaldığı kişisel eleştirilerin, asıl toplumsal meseleyi gölgelediğini dile getirdi.

Aydilge, “Çocuksu beden ve kadınsı seksilik birleştiğinde ortaya çocuksu cinsellik çıkıyor. Böyle bir imajın meşrulaştırılması, çocukların pedofili kurbanı olmasını kolaylaştırır belki. Ama asıl soru şu, ‘Biz kendi sapkınlıklarımızla ne zaman yüzleşeceğiz? Çocuk gelin mevzusunu ne yapacağız?’ Aleyna’nın klibini eleştirip, vicdanımızı rahatlatmak kolaya kaçmak değil mi? Klipteki ayıcıklar, masum bakışlar ve seksi danslar üçlemesi bunların ekmeğine yağ sürebilir ama bu sapkınlığı yaratan sadece klipmiş gibi davranmamalı. Türkiye, küçük yaşta zorla evlendirilen çocuk gelin sayısında dünyada beşinci. O yüzden Aleyna’yı ya da başka bir figürü hedef alıp ahlakçılık taslamak yerine, kendi içimizdeki sapkınlıklarla yüzleşmeye ne dersiniz?”

Ne yaptın Aleyna?

Ne yaptın Aleyna?

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: