Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor!

Spotify, yeni dönem kazanç raporunu yayınladı. Şirket kar oranlarını, kullanıcı sayısı artmasına rağmen düşürdü. İkinci çeyrek ve üçüncü çeyrek kar oranı arasında 95 milyon dolar fark var...

Teknoloji - 02.11.2018 12:49
Spotify gelirlerde ciddi kan kaybı yaşıyor!
Premium kullanıcı sayısını 3 aylık süreçte 83 milyondan 87 milyona çıkarmayı başardı. Öte yandan yaz döneminde kullanıcı sayısını 101 milyondan 191 milyona çıkardı fakat istediği karı elde edemedi. Bu hızla büyüyen rakamlar şirketin maddiyatı ile doğru orantılı olması ve şirket ikinci çeyrekte elde ettiği 102 milyon dolar kar oranını, üçüncü çeyrekte 6.8 milyon dolara düşürdü.

Spotify her ne kadar zarar etmese de, elde ettiği kar oranındaki düşüşle hayal kırıklığına uğradı. Her geçen gün platformdan ayrılan kullanıcı sayısını azaltan şirket, Samsung ile yaptığı anlaşma ile de karşımıza daha çok çıkacak ve kullanıcıların dikkatini çekecek olmasıyla biraz daha umut saçıyor. Dördüncü çeyrekte Spotify premium abone sayısını 96 milyona, toplam kullanıcı sayısını ise 206 milyona ulaştırmayı hedefliyor. Ancak şirketin kar oranlarının düşüşü konusunda nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor.

Spotify son 10 yılın “en”lerini açıkladı

Spotify son 10 yılın “en”lerini açıkladı

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!