Seçimleriniz kilonuzu belirler!

Günümüzde dünyada pek çok kişinin ortak sorunu aynı… Son çağın en çok yaygın sıkıntılarından biri olan obesite hep hazır gıdaların kurbanı olmaktan ve hareketsizlikten mütevellit artışta.

Sağlık - 01.02.2018 20:28
Seçimleriniz kilonuzu belirler!
Modern çağın en büyük sorunlarından biri kilo almak. Hormonlu yiyecekler, dondurulmuş gıdalar, kalorisi yüksek beslenme, gazlı içecekler ve akabinde hareketsiz bir hayat bunu arttırıyor. Sağlıklı beslenmekten uzaklaştıkça sağlıklı yaşamdan da uzaklaşıyoruz. Peki, en çok kilo aldıran ve mutlaka kaçmamız ya da daha dikkatli tüketmemiz gereken besinler neler?

Öncelikle fast food, patates kızartması, tatlılar ve pizza. Bol yağlı yiyecekler.
İşlenmiş etler, şarküteri ürünleri, sosis gibi gıdalar.
Kızarmış yiyecekler.
Şeker takviyeli içecekler.
Şeker ve un içeren hazır gıdalar.
Beyaz çikolata.

Yediklerinize dikkat etmenizin yanına mutlaka spor yapmakta fayda var. Vücudun dinamizmi ve metabolizmanın düzenli çalışması için hareket şart. Günde bir saat yürümek bile tüm vücut dengenizin toparlanmasına yardımcı olacaktır. Seçimleriniz kilonuzu belirler. Her zaman sağlıklı gıdalarla doymayı, sağlıksız beslenmeye aç kalma pahasına bile tercih etmek doğrudur. Karnınızı şişirmeyin sadece besleyin.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz