PODYUMA DÖVME ENGELİ

MANKEN BERRAK DENİZ BİR TESETTÜR GİYİM FİRMASININ PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN DEFİLESİNDE PODYUMA ÇIKACAKTI. ANCAK SAĞ ELİNDEKİ KÜÇÜK BİR AT DÖVMESİ YÜZÜNDEN KADRODAN ÇIKARILDI.

Magazin - 17.04.2008 15:26
PODYUMA DÖVME ENGELİ
İŞTE 17 NİSAN'DA GECCE.COM'DE YAYINLANAN HABER

Manken Berrak Deniz gecce.com'a yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: 'Firmanın önümüzdeki pazar günü defilesi var. Beni de çağırdılar. Gittim. 6 kıyafet giydirdiler ve okey verdiler. Yani kadroya aldılar. Provalarına gittim. Ancak daha sonra beni çağırıp, elimdeki dövme yüzünden kadrodan çıkarıldığımı söylediler, şaşırdım kaldım. Çocukluğumda yaptırdığım küçücük bir at dövmesi... Şimdi benim elimde dövme var diye ben müslüman değil miyim? Kapanmak istesem, bu dövme yüzünden kapanamayacak mıyım?

İŞTE BUGÜNKÜ HÜRRİYET'TE YAYINLANAN HABER

Berrak Deniz'e şok

Berrak Deniz, tesettün defilesinden son anda ellerinde dövme olduğu gerekçesiyle kadro dışı bırakıldı.

Bir tesettür giyim firmasının pazar günü düzenleyeceği defilesinden son anda ellerinde dövme olduğu gerekçesiyle kadro dışı bırakıldı.

Elinde at dövmesi olduğu gerekçesiyle işinden olan Best Model of Turkey 2007 finalistlerinden Berrak Deniz, ' Bu olay benim gururumu kırdı rencide edildim. Ben de bir müslüman anne babanın müslüman kızıyım. Yarın öbür gün tesettüre girmek istesem dövmem olduğu için giremeyecek miyim? Bu olay aklıma farklı soruları getiriyor, dövmesi olan bir müslüman başını kapatamaz mı? ya da bir Müslüman dövme yaptıramaz mı? Dinde ayrımcılık olmaz hele bizim dinimiz gibi hoşgörünün sonsuz olduğu bir din. Bu olayı Müslüman bir Türk vatandaşı olarak kınıyorum' dedi. (Hürriyet)
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz