PINAR KÜR, DEVRİM'E ÇATTI

Yazar Pınar Kür, Radikal Gazetesi Yazarı Hakkı Devrim’in kendileri ile ilgili yazdığı bir yazıdaki ’huri’ kelimesine takılarak canlı yayında Devrim’e cinsel taciz suçlaması getirdi

Magazin - 18.01.2008 13:28
PINAR KÜR, DEVRİM'E ÇATTI
'Haydi Gel Bizimle Ol' programında yazar Pınar Kür, program partnerleri Müjde Ar, Çiğdem Anad, Aysun Kayacı ve kendisi hakkında bir yazı kaleme alan Hakkı Devrim'e canlı yayında çattı.

Pınar Kür, Hakkı Devrim'in yazdığı yazıda kendilerini 'huri'ye benzetmesine bir hayli içerlemiş. Kür, 'huri'nin lugatta 'cennette erkeklere sunulan güzel kadınlar, her türlü hizmeti veren kadınlar' anlamına geldiğini belirterek şöyle konuştu:'Biz Cenneti Alâ'da değiliz, Allah-u Teâla da bizi görevlendirmedi. Bu Hakkı Devrim ne hakla bize böyle bir görev biçiyor. Bence bu cinsel taciz. Bir de yetmemiş, bize yüklediği görevden başka erkeklere de bir görev yüklüyor. Onu okuyorum size:

Dört zebun-erkek kişi meşveret edüp ve tek tek çağırup, bu densüz hatun-kişilere hadlerini bildirmek caizdir gibi gelür bana. Bu cinsel tacize çağrı.Çok ciddi konuşuyorum ki, bu cinsel saldırıya teşviktir. Taksim'de olan yılbaşı olan olaylarla bunun arasında bir fark görmüyorum' Pınar Kür'ün sinirli tavırları karşısında Müjde Ar, o bildik üslubuyla Hakkı Devrim'e davet niteliği de taşıyan şu sözleri söyledi:'Hakkı Devrim'i buraya alıp onu da şöyle bir sallayalım gerçekten.'

(televizyongazetesi)

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz