ÖRDEĞİN ETİNİ YEDİ TÜYÜNÜ SÜS YAPTI

Sevgilisi Nurettin Hasman'ın avladığı yaban ördeğinin kanatlarından elbisesine aksesuvar yapan Taşpınar, 'Nurettin bu ördeği avlanma mevsiminde vurmuştu. Etini yedik, tüylerini de bu şekilde değerlendirdim' dedi.

Magazin - 14.03.2008 08:11
ÖRDEĞİN ETİNİ YEDİ TÜYÜNÜ SÜS YAPTI
Giyim tarzı ve aksesuvarları nedeniyle cemiyet dünyasında 'ikoncan' olarak anılan işadamı Nurettin Hasman'ın sevgilisi Eda Taşpınar, önceki akşam Harvey Nichols'da yapılan 'Costume National' defilesine katıldı.

Sosyete dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı davette Taşpınar, yine ilginç kostümüyle geccenin ilgi odağı haline geldi. Elbisesinin üst kısmında bulunan geniş hayvan tüyleriyle davetlilerin dikkatini çeken Eda Taşpınar'ın, sevgilisi Nurettin Hasman'ın vurduğu yaban ördeğinin kanatlarından aksesuvar yaptığı öğrenildi.

Taşpınar bu konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

'Öncelikle bu konu çok hassas bir konu. Asla yanlış anlaşılmasını istemem. Nurettin, arkadaşlarıyla birlikte av mevsiminde avlanmaya gider. Bu konuda çok hassas ve titizdir. Dolayısıyla kendisi birkaç ay önce, yani avlanmanın serbest olduğu dönemde, arkadaşlarıyla birlikte İpsala'ya ördek avına gitti. Orada vurduğu ördeğin etini evimizde yedik. Tüylerini ise asarak kuruttum. Sonra da kuruttuğum kanatları elbisemin üzerine diktim. Biraz koku vardı ama bu beni rahatsız etmedi.'

AVLANMASI ZOR KUŞLARDAN

İstanbul Avcılar Fedarasyonu sorumlularından Songül Kandaroğlu, Türkiye'de avlanma yasağının başladığını söyledi. Mart ile Ağustos sonu arası avlanma yasağının olduğu tarihler olduğunu belirten Kandaroğlu, 'Yaban ördek avı ülkemizde yaygın avcılıklar arasındadır. Sayılarında herhangi bir azalma ya da çoğalma yoktur. Daha doğrusu bize bu anlamda ulaşmış olan bir bilgi yok. Dolayısıyla mevsiminde avlanmaları serbesttir. Ama yaban ördeği avlanması en zor hayvanlar arasındadır' dedi. (Hürriyet)
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir: