NAZAN ÖNCEL'İ ÖVDÜ

SEZEN AKSU, 3 SAAT BOYUNCA YAPTIĞI PROGRAMDA MESLEKTAŞLARINI YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI

Magazin - 20.03.2008 14:11
NAZAN ÖNCEL'İ ÖVDÜ
Şarkıların bizim için tutunacak bir dal
Sezen Aksu, Açık Radyo'nun 'Dinleyici Destek Projesi'ne destek olmak için 17 Mart Pazar günü 3 saat boyunca yaptığı programda meslektaşlarını yere göğe sığdıramadı.

Aksu, özellikle kavgalılar, görüşmüyorlar, birbirlerini görmek istemiyorlar gibi başlıklarla haber yapılan Nazan Öncel'le ilgili övücü sözler sarfetti.


Programda meslektaşlarını iltifat yağmuruna tutan Sezen Aksu, 'Rekabet ve benzeri meseleleri kendi tedavülümden kaldırdım' dedi.
Aksu, Nazan Öncel için şunları söyledi: 'Aslında ben onun Demir Leblebi albümünden bir şey çalmak istiyordum. Ama o albüm onun kalbini öyle bir yordu ki ben de durduk yerde o yaşadığı sıkıntılı süreci hatırlatmak istemedim.

Bence göğsünü gere gere, başının üstünde taşıyacağı bir taç gibi o albümü. O cesur albümü. Nazan'ın en çok sevdiğim albümü Göç. Nazancığım inşallah iyidir. Bir grip geçiriyordu çok sarsılmıştı.

Toparlandığını ümit ediyorum. Nazancığım işin zor, çok zor. Levent Yüksel hastayken, Sema Hanım vardı nörolog, demişti ki, Kabuksuz salyangoz gibi insanlar vardır, açık yara gibi.

Her şeyden çok fazla etkilenirler. Onlar için hayatla başa çıkmak diğerlerine göre daha zordur demişti. Allah'tan olağanüstü şarkıların var. Onlar hem senin için hem de bizim için tutunacak bir dal.'

Ajda Pekkan için
şarkıcılarından bir tanesi Ajda Pekkan. Onun kadar naif çok az insan tanıdım. O benim kraliçemdi. Hala da öyle.

Nilüfer için
Tahmin edemeyeceğiniz kadar esprili, kemik gibi dürüst, erdem dolu bir kızdır. Bu kadar eşsiz bir ses olur mu? Bu nasıl bir ses, bir renk, bir rezonanstır. Ciğerimden yakalar her defasında.

Zerrin Özer için
Dünyaya gelmiş en güzel seslerden biri. Dünyanın en komik kızı. Herşeyi, hüznü de sevinci de bir çocuk gibi en dip noktasında yaşayan birisi.

Nükhet Duru için
Dünyanın en çirkin şarkısını verin, dünyanın en güzel şarkısı haline getirir. Çok enteresan bir hissi vardır. Zaten Türkiye'de yorumculuk meselesi ilk onunla birlikte gündeme geldi.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir: