Mükemmel oje sürmek için...

Ellerimiz her anımızda dikkat çekendir. Peki tırnaklarımıza sürmekle uğraştığımız ojenin püf noktaları nelerdir?

Güzellik - 17.01.2018 18:00
Mükemmel oje sürmek için...
İnsanlarla konuşurken, bir şeyler anlatırken ya da bilgisayardan bir şeyler gösterirken… Özellikle de fotoğraf çekerken hep görünen ellerimizdir. Biz kadınların en çok önem verdiğimiz uzvumuz ellerimiz ve tırnaklarımız. Lakin o tırnaklara mükemmel oje sürmek hiç de kolay bir iş değildir. Hele ki french yapmak istiyorsak bu çok daha zordur. Bundan dolayı genellikle tek renk ojeler sürerek kolaya kaçmaya çalışırız. Bu yılın en moda ojelerinden siyah ve bordo, taşırıldığı takdirde parmaklarımızı badana yapmış gibi bir hale dönüştürür.

İşte oje sürerken dikkat etmemiz gereken birkaç madde

İlk olarak oje sürmeye başlamadan önce büyük işlerimizi halletmiş olmamız gerekmektedir. Ne kadar iyi sürebilmiş olsanız da kuruma süresinde en ufak hareketinizde bir yerlere değip mahvolabilirler.

Sürerken oldukça sakin ve rahat olun. Yavaş hareket edin.

Ten renginize uyumla eşlik edecek ojeler seçmeye özen gösterin.

Sürmeye başlamadan önce tırnaklarınızın tamamen temiz olmasına dikkat edin. Daha önce sürdüğünüz kalıntıları yok edin ve tırnaklarınızı törpülenme işlemini bitirin.

Ojenizin kalitesi de önemli. Fırça izi bırakmayacak ojeler seçmeye özen gösterin. Ve oje fırçalarını aynı yerde birkaç kez gezdirmeyin. Üç atışla bitirin.

Sonrasında mutlaka kenarlarını temizleyin.

Simli ojeler hem sizi daha çok özenilmiş gösterir hem de sürerken çok zorlamaz.

İşleminiz bittiğinde mutlaka parlatıcı ve koruyucu sürmeyi unutmayın.

YAZI: Kamuran Akdemir
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz