Moda devleri de kürke hayır dedi!

Sırf daha ihtişamlı durabilmek adına tilki, vizon, vaşak, leopar ve fok gibi yaban hayvanları değil, tavşan, kedi ve köpekler de kürkleri için vahşice öldürülüyor. Üstelik kedi ve köpeklerin kürkü oyuncak ve aksesuar yapımında kullanılıyor. Hal böyleyken PETA tarafından düzenlenen kampanyalar sonunda sonuç vermeye başladı.

Moda - 20.03.2018 18:31
Moda devleri de kürke hayır dedi!
Anestezi yapılmadan katledilen hayvanlar kürklerindeki ihtişam için yıllarca vahşice öldürüldü. Bu vahşete dur demek için dünyada ve Türkiye'de birçok protesto gerçekleşti. Ünlü kesimden de destek gören kampanya sonunda sonuç vermeye başladı ve moda devleri kürk kullanımında vazgeçtiklerini açıkladı.

İşte kürk kullanımından vazgeçen moda devleri;

Gucci

Kürk kullanımını bırakan markalardan biri de Gucci. Üç ay önce Gucci CEO'su Marco Bizzarri bir açıklama yaptı ve bahar 2018 koleksiyonundan başlayarak hiçbir evresinde gerçek hayvan kürkü olmayacağını söyledi.

Versace

Geçtiğimiz gün moda devi Versace kürk kullanmayı bıraktığını açıkladı. “Tasarım yapacağım diye hayvanları öldürmek istemiyorum” diyen Versace'nin Kreatif Direktörü Donatella Versace artık kürk kullanmayacağını açıkladı.

Armani

Armani 2 yıl önce kürk kullanmayı bıraktığı açıklamıştı.

Stella McCartney de koleksiyonlarında hayvan derileri, tüyleri kullanmayan bir marka. Geçtiğimiz yıl koleksiyonlarında da hiçbir hayvansal ürün kullanmadı. ‘No Fur' ve ‘No Leather' yazılı ürünler tasarladı.

Hayvan haklarını savunmak bizlere düşüyor. Hal böyle olunca hayvan katline dur demek de bizlerin elinde...
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Gucci, Armani, Versace

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz