Mineral zengini kil maskesi asrın buluşu!

Parlak ve mükemmel cilt için yapmanız gereken çok kolay.

Kadın

Mineral zengini kil maskesi asrın buluşu! Eski zamanlardan beri bilinen, annelerimizin güzellik sırları olan ve pek çok kadının uyguladığı bir yöntemden bahsedeceğiz. Hem çok ucuz, hem kolay ve kesin sonuç veren bir işlemden. Yani kil maskesinden. Yeryüzünün birçok zenginliğini içinde saklayan, geçmişten günümüze tarih boyunca güzelleşebilmek için kullanılan bir üründür. Demir, aleminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum ve çinko gibi mineralleri içeren ve yıllardır bilinen kil, cilde uyguladığında ciddi faydalar sağlıyor.

Kil maskesi cildin yağ yoğunluğundan dolayı sarkmasını önleyen ve lekeleri gideren bir maddedir. Sivilce ve aknelerin oluşumunu engellediği gibi cildi de sıkılaştırır. Hücre yenilenmesini sağlar, kan akışını hızlandırır ve cildi besler.

Bir tatlı kaşığı gül suyu ile bir çay kaşığı kili karıştırarak cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Cildiniz çok kuruysa bir miktar nemlendirici krem de içine katabilirsiniz. Haftada bir kez yaptığınız bu işlem cildinizin renginin açılmasına ve daha canlı görünüp zamanla pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olacaktır.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: