MEDYA KAZASINDAN SAKINMA REHBERİ

‘Medya Kaza Raporları’ adlı kitap, işadamlarından sanatçılara, siyasilerden kamu yöneticilerine kadar günün birinde yolu medya ile kesişme ihtimali bulunan herkesin okuması gereken ilk ve tek başvuru kaynağı.

Magazin - 24.01.2008 17:40
MEDYA KAZASINDAN SAKINMA REHBERİ
Kimsenin ölmediği, hatta yaralanmadığı bir kaza düşünün...

Evet, can ve mal kaybı yok ama bu kazanın yarattığı hasar kolay onarılabilecek gibi değil. Hasarı karşılamak için sigorta yaptırma şansınız da bulunmuyor.
Sözü edilen bir Medya Kazası!

Gazeteci ile konuşurken düşünmeden söylenen bir söz, ağızdan kaçabilecek bir ifade, geciken bir açıklama, bir duruş, bir dokunuş ansızın müthiş bir fırtınaya dönüşebilir. Yarattığı etki, kahredici bir itibar kaybı... İşte medya kazası budur.

Cinius Yayınları tarafından piyasaya sunulan Medya Kaza Raporları, iki deneyimli gazeteci Azime Acar ve Ender Bölükbaşı'nın imzasını taşıyor. Acar ve Bölükbaşı, dünyada ve Türkiye'de yaşanan belli başlı medya kazalarını cımbızlayarak örnek vakaları ele alıyor ve bu kazaları olay yeri bilirkişi heyeti titizliği ile inceleyip gözlemlerini aktarıyor.

Medyafobi şirketinin kurucusu Azime Acar, Ender Bölükbaşı ile birlikte başta uluslararası şirketler olmak üzere bu güne kadar pek çok kuruluşa "Medya ile İletişim" ve "Kriz İletişimi Eğitimleri" verdi, vermeye de devam ediyor. Bu eğitimlere katılan yöneticilere medya dünyasında sistemin nasıl çalıştığını ve medya ile iletişim kurmanın püf noktalarını anlatıyorlar. Ardından her hafta Medyafobi'nin internet sitesinde bu eğitimleri pekiştirmek amacıyla seçtikleri bazı olayları örnek vaka olarak ele alıyor ve inceliyor.

Medya Kaza Raporları, bu çalışmanın yarattığı bir ürün. İtibarlarını medya kazasına kurban etmek istemeyenlerin başucu kitabı olma özelliğini taşıyan Medya Kaza Raporları, kazadan korunmak ve ders almak isteyenlere rehberlik edecek.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz