Makyajsız güzel görünmenin yolları

Makyaj kadınlara kendi iyi hissettiriyor ancak sürekli makyaj yapmak da bazen yorucu bir durum olabiliyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde makyaj yapmak ve tüm günü makyajla geçirmek sevilen bir şey değil. İşte makyajsız da güzel görünebilmenin yolları...

Güzellik - 12.04.2018 10:56
Makyajsız güzel görünmenin yolları
CİLDİNİZİ MUTLAKA TEMİZLEYİN

Öncelikle temiz bir cilt, makyajsız da sağlıklı ve parlak görünür. Cilt tipinize uygun olan ürün ile her gün düzenli olarak cildinizi mutlaka temizler ve bakım yaparsanız, makyaja olan ihtiyacınızın azaldığını fark edeceksiniz.


CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEYİ UNUTMAYIN

Sağlıklı cildin sırrı, cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici kullanmaktır. Cildinize düzenli olarak nemlendirici uygularsanız ışıl ışıl parlayan bir cilt elde edeceğinizde makyaj ürünlerine ihtiyaç duymazsınız.


GÖZ ÇEVRESİ BAKIMINA ÖNEM VERİN

Gününü bilgisayar başında çalışarak geçiren kadınlar tarafından en çok tercih edilen makyaj malzemelerinden biri de gözaltı kapatıcıları. Ancak bu tercih kadınları çıkmaz bir yola sokuyor. Çünkü yorgunluktan koyulaşan gözaltlarına, kapatıcı uyguladıkça göz altları daha da koyulaşır. Bunun yerine yoğun göz çevresi nemlendirici düzenli olarak kullanıldığında sorun çözülebilir. Her gece göz çevresi serumu ve nemlendirici kullanırsanız ve gündüzleri de aydınlatıcı etkisi olan göz çevresi kremi kullanırsanız, göz altı kapatıcılarını kullanmaktan kurtulursunuz.


EN AZ 7 SAAT UYUYUN

Uykunun cildimiz için ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Eğer koyulaşan göz altlarınızdan şikayetçiysen günde en az 7 saat uyumalısınız.


BOL SU İÇİN

Cildinizin dışarıdan ne kadar kremlere ihtiyacı olursa olsun içeriden mutlaka beslenmelisiniz. Her gün bol su içerek cildinizi içten besleyebilirsiniz ve doğal bir nem elde edersiniz.

Cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz! Nasıl mı?

Cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz! Nasıl mı?

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!