Hakaret davasında mahkeme kararını verdi!

Şarkıcı Aylin Coşkun, sosyal medyada fotoğrafının altına ‘Sinsirella’ yorumu yapan meslektaşı Hatice’yi, ‘hakaret etti’ iddiasıyla savcılığa şikayet etmişti. Savcılık, ‘Hakaret yok, eleştiri var’ diyerek, takipsizlik kararı vermişti. Ancak Coşkun, bu kez de Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurup karara itiraz etti. Hakim, Coşkun’un itirazını reddederek kararı onadı.

Magazin - 06.10.2018 17:13
Hakaret davasında mahkeme kararını verdi!
17 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde konser veren Aylin Coşkun, kendisine sosyal medyada ‘Sinsirella’ diyen şarkıcı Hatice hakkında şikayette bulunmuştu. Sanat camiasındaki arkadaşlarından destek göremediğini dile getirerek sosyal medyada dert yanan Coşkun’un bu açıklamasına, Hatice’den ithamlarla dolu bir cevap gelmişti. Coşkun, Hatice’nin bu paylaşımlarının ardından savcılığa başvurarak, Hatice’nin cezalandırılmasını istedi. Hatice, “Konserine gitmediğim için tahrik içerikli mesajlar paylaştı. Tartışma sonrası ben de karşı göndermede bulundum” açıklamasında bulundu.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Savcılık, Hatice’nin söylediği sözlerin eleştiri ve ifade özgürlüğü kapsamında kaldığını beyan ederek, Coşkun’un şikayetini takipsizlikle sonuçlandırdı. Karar sonrası Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuran Coşkun, karara itiraz etti. Hakim, Coşkun’un bu itirazını da reddederek kararı onadı.

Hatice-Aylin Coşkun tartışması takipsizlikle sonuçlandı!

Hatice-Aylin Coşkun tartışması takipsizlikle sonuçlandı!

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Aylin Coşkun, Hatice

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz