LONDRA'YA GİDECEK

Dünya'nın ilk manken sendikasının aralık ayında düzenlenecek konferansına Türk mankenleri temsilen Tülin Şahin katılacak.

Magazin - 06.05.2008 03:32
LONDRA'YA GİDECEK
İngiltere'de iki manken tarafından kurulan dünyanın ilk manken sendikası KCANDK, aralık ayında Londra'da büyük bir konferans düzenliyor.

Dünyanın dört bir yanından manken temsilcilerinin katılacağı bu konferansta, Türk mankenleri Tülin Şahin'i temsil edecek.

Moda dünyasında modellerin karşılaştıkları birçok sorunlardan dolayı, onların haklarını daha fazla korumaya yönelik kurulan bu sendika, ilk büyük konferanslarını Aralık 2008'de İngiltere'de yapacak.

Konferansa dünyaca ünlü topmodellerin yanı sıra yeni modeller, modacılar, fotoğrafçılar, stylistler, editörler, yeme bozuklukları derneğinin başkanı gibi moda dünyasında söz sahibi kişiler de katılacak.

Mankenlerin sorunlarının ele alınacağı bu uluslararası konferansta, gerek konuşmacı, gerekse dinleyici olarak katılan herkes, moda dünyasında nelerin düzelmesini gerektiğini dile getirecek. Bunun sonunda ise bir rapor hazırlanacak.

Türkiye'deki mankenleri temsilen bu konferansa konuşmacı olarak katılması için teklif alan Tülen Şahin, bu teklifi seve seve kabul ettiğini belirtti. Toplantıda mankenliğe çok küçük yaşta başlayan kızlar, mankenlik uğruna ölümüne yapılan diyetler ve bundan doğan beslenme bozuklukları üzerine konuşacağını dile getiren Şahin, 'Benim bu meslekte en hassas olduğum iki konu bu. Bunlar üzerine bir konuşma hazırlıyorum' dedi.

güncel
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir: