Kudüs katliamı: 43 ölü!

Filistinlilerin Gazze Şeridi'nde İsrail ve ABD'ye karşı düzenledikleri gösterilerde, İsrail askerleri protestocuların üzerine ateş açtı. Olaylarda şu ana kadar en az 43 kişi hayatını kaybetti. Filistin yönetimi İsrail'i 'Gazze'de katliam yapmakla' suçladı.

Yaşam - 14.05.2018 17:04
Kudüs katliamı: 43 ölü!
ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Tel Aviv’den taşınan ABD Büyükelçiliği bugün Kudüs’te açılıyor. Trump'ın Ortadoğu'nun kalbine ateş bırakan kararı Filistin coğrafyasında öfke seline yol açtı. Gösteriler Gazze'de yoğunlaşıyor.

Filistinli sağlık makamları, İsrail askeri tarafından Gazze'de yapılan katliamda, sınırda toplanan binlerce Filistinli’ye açılan ateşle en az 43 kişinin hayatını kaybettiğini, 1693 kişinin yaralandığını duyurdu. Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada da Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında düzenlenen gösterilerde şu ana kadar gerçek mermi, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gaz nedeniyle yüzlerce Filistinli'nin yaralandığı kaydedildi. Filistin, Gazze'de İsrail askerleri tarafından düzenlenen saldırılar için 'korkunç bir katliam' ifadesini kullandı. Batı Şeria'daki Filistin yönetimi, İsrail'i 'Gazze'de katliam yapmakla' suçladı.

Filistin yönetimi sözcüsü Yusuf el Mahmud, "Uluslararası toplum Gazze'deki korkunç katliamı durdurmak adına derhal harekete geçmelidir" dedi. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz