Kolunuz uyuşuyorsa...

Kol uyuşması birçok insanın şikâyet ettiği ancak önemseyerek doktora gitmekten de kaçındığı bir rahatsızlıktır. Kimiz zaman kolun üzerine yatıldığında görülür, kimi zaman gün içerisinde hiç neden yokken yaşanır. Yanlış pozisyonlardan kaynaklanan uyuşmalar geçicidir. Ancak sık sık ve neden yokken tekrar ediyorsa bir rahatsızlığın habercisi olma ihtimali de yüksektir.

Sağlık - 22.01.2018 12:17
Kolunuz uyuşuyorsa...
Kolda kuvvetsizlik belirtisi ile başlayan bu durum bedenin bir ikazı da olabilir. Kol uyuşması çoğunlukla boyun kaslarında, disklerde ve omurlarda olabilen rahatsızlıklardan kaynaklanır. Yanlış oturuşlar ve özellikle masa başında çalışanlarda, kötü pozisyonda uyuyanlarda sıklıkla görülür.

Boyun incinmesi, boyun tutulması ve kas spazmı, boyun fıtığı, disk dejenerasyonu ve kireçlenme, gerilim, stres ve sigara kullanmak, romatizma hastalıkları, kemik erimesi, kol sinirlerinde olan sıkışma, boyun tümörü ve kemik enfeksiyonları gibi durumlar da bu kol uyuşmalarının diğer bir nedeni olabilir.

Başlarda önemsenmeyen bu durum tedavisi görülmezse ciddi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden kol uyuşmalarınız varsa mutlaka bir doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Kol uyuşması

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!