Koltuk altı lekesi nasıl geçer?

Her kadının korkulu rüyası koltuk atı kararmalarını doğal yöntemlerle geçirmek mümkün. İşte o yöntemler...

Kadın

Koltuk altı lekesi nasıl geçer? Koltuk altı kararmasını geçirmek için pek çok doğal yöntem bulunuyor. Epilasyon hataları, hormonal değişimler, sürtünme, terleme önleyici ürünler, aşırı terleme, diyabet ve doğum kontrol hapları koltukaltında karartıya neden olabiliyor.

KOLTUKALTI KARARMASI NASIL GEÇER?

Koltukaltı kararmasını geçirebilmek için öncelikle koltukaltlarınızın neden karardığını bilmeniz gerekiyor. Bazı tenlerde cilt koyulaşmaya daha meyillidir. Kararma genetik etkiler yüzünden değilse doğal yöntemlerle bu sorundan kolayva kurtulabilirsiniz.

CİLDİ HASSAS OLANLARA PATATES

Koltuk altı beyazlatma işlemi için cildi hassas olanlar için patates birebir. Doğal bir renk açıcı olan patates suyunu koltukaltlarınıza uygulayabilirsiniz. Bir dilim patates ile koltukaltlarınızı 5 dakika ovun. Diğer yöntem ise patatesin suyunu çıkarıp koltukaltlarınıza sürün. 10 dakika beklettikten sonra yıkayın.

DERİDEKİ BAKTERİLERİ ÖLDÜREN ELMA SİRKESİ

Temizlikte kullandığımız sirkeyi koltukaltlarınızın kararmasını önlediğini biliyor muydunuz? Derideki bakterileri öldüren elma sirkesi koltukaltlarınzdaki karartıyı da geçiriyor. Elma sirkesini bir parça pamukla koltukaltınıza sürüp 15 dakika bekletin.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Pek çok şeyde faydalı olan hindistan cevizi yağı koltukaltları karartısını geçirmede de etkili.

LİMON

Limonun içerisinde bulunan asitler de ciltte beyazlatma etkisi gösterir Temizlediğiniz koltukaltlarınıza limon suyu sürün yarım saat bekleyin ve yıkayın.

Bunlarda ilginizi çekebilir: