"Kendimi müzikle ifade edebiliyorum!"

Müzik kariyerinin yanı sıra ‘Yelin Gelin’ dizisindeki performansıyla adından söz ettiren Feride Hilal Akın, “Kendimi konuşarak değil, müzikle ifade edebiliyorum. Şarkı söylemekten asla sıkılmam” dedi.

Magazin - 02.06.2018 03:15
"Kendimi müzikle ifade edebiliyorum!"
‘Kendimi müzikle ifade edebiliyorum’
Müzik kariyerinin yanı sıra ‘Yelin Gelin’ dizisindeki performansıyla adından söz ettiren Feride Hilal Akın, “Kendimi konuşarak değil, müzikle ifade edebiliyorum. Şarkı söylemekten asla sıkılmam” dedi.
GönderYazdır‘Kendimi müzikle ifade edebiliyorum’

Sercan Kısmet

Kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Feride Hilal Akın, hem şarkıcılık hem de oyunculuk yapıyor. ‘Yeni Gelin’ dizisinde Şirin karakterine hayat veren şarkıcı, Hakan Tunçbilek’le söylediği ‘Gizli Aşk’la, tüm listelerde birinci sırada olurken, YouTube dünya listesinde ise ilk 100 içinde kendisine yer buldu. Mövenpick Hotel’de buluştuğumuz Akın’la müzik aşkını, oyunculuğu ve hayallerini konuştuk.
- Müzik sektörüne nasıl giriş yaptınız?

3-4 yıl önce eğlenmek için, şarkıları cover’lamaya başlamıştım. Söylediğim parçaları bir uygulama programına gönderiyordum. Bir süre sonra, insanlar şarkılarımı dinlemeye başladı. Daha sonra Hakan Tunçbilek’le çalışmaya başladım. İlerleyen zamanlarda Samsun Demir ve Behzat Gerçekler’le tanıştım. Sonrasında ise hayalim gerçek oldu, müziğe başladım.

- ‘Yeni Gelin’ dizisine nasıl dahil oldunuz?

Dizinin jeneriğini söylemem için teklif geldi. Sonra yönetmenimiz Ersoy Güler, “Şirin’i oynar mısın?” dedi. İlk başta tereddüt ettim ama şarkı söyleyen bir karakter olduğu için kabul ettim. İlk dönemlerde oyunculuk disiplinli bir iş olduğu için, adapte olamadım. Şimdi sete alıştım, her şey güzel gidiyor.

- Dizi ikinci senesinde, oyunculuğa alışabildiniz mi?

Aslında, iki aydır oyunculukta kendimi keşfetmeye başladım. Daha önce içinde hissetmiyordum. Bu iki seneyi harika bir eğitim süreci olarak görüyorum.

- Oyunculuk ya da müzisyenlik, hangisi size daha yakın?

Oyunculuk, müzisyenliğe göre arka planda... Müzikte ruhumu teslim ediyorum. Bir ömür boyu yaşayabilirim. Şarkı söylemekten asla sıkılmam.

- Bundan sonra oyunculuğa devam edecek misiniz?

Artık daha çok filmlerde yer almak istiyorum. Çünkü dizi çok zaman alıyor, bir de çekimler şehir dışında olunca, müziğe fazla vakit ayıramıyorum.

- Canlandırdığınız Şirin karakterinin size katkıları ne oldu?

Dizide güzel şarkılar söyledim. Oyunculuk anlamında, kendimi geliştirdim. Şirin’in şarkı söylemesi bana çok yaradı.

Hakan Tunçbilek’le hem stüdyo aşamasında hem de dizide çalışmak nasıl bir avantaj?

Sesimi çok iyi tanıyor. Dizinin müziklerini yazıyor. Hakan’la muhteşem bir uyum içindeyiz. Birbirimizi tamamlıyoruz.

- Behzat Gerçeker şefliğindeki ENBE Orkestrası’nın albümünde ‘Bilir Mi?’ şarkısıyla yer aldınız. Nasıl bir duygu?

Behzat Abi, yeniliğe çok açık. Kendisi duayen bir insan. Böyle insanlarla bir arada olmak, ilham veriyor. Ondan çok şey öğrendim. Beraber konser çalışmalarımız olacak. 20’li yaşların başında, Behzat Gerçeker, Samsun Demir ve Febyo Taşel’le bir araya gelmem, çok büyük şans.

- 15 yıldır piyasada olup ismini duyuramayan insanlar var. Siz aynı durumda olsaydınız, müziğe küser miydiniz?

Asla küsmezdim. Ünlü olmadan önce de sahneye çıkıyordum. Kendimi konuşarak değil, müzikle ifade edebiliyorum. Küsmem, intihar olur.

‘Dünyaya açılmayı hedefliyorum’

- Üç yıl önce bu kadar ilerleyeceğinizi hayal etmiş miydiniz?

Kısa sürede olacağını tahmin etmiyordum. 18 yaşındayken totem yapmıştım. O dönem, ‘25 yaşına kadar, bir şey olmazsa, daha olmaz’ demiştim. Şimdi ise, 25 yaşında dünyaya açılmayı hedefliyorum.

- Hayranlarınızla nasıl iletişiminiz var?

Onlar beni buraya getirdi. Bambaşka bir hayatın içine soktular. Onlar sayesinde sesimi duyurabileceğim kitle artıyor. Beni çok seviyorlar, ben de onlara karşı sevgiyle bağlıyım. Güzel bir iletişimimiz var.

- Aşkı nasıl tanımlarsınız?

Daha 22 yaşındayım, hiç aşık olduğumu düşünmüyorum. İlişki konusunu biraz daha içimde yaşıyorum. Hızlı iletişim ve tüketme devri olduğu için birine aşık olmak korkutuyor. Keşke 60’lı yıllarda yaşasaydım, benim ruhum oraya ait diye düşünüyorum. (Kaynak: Milliyet.com)
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Feride Hilal Akın

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz