İzinsiz kullanılan ‘gecce’ tabelasını mahkeme kararıyla indirdik!

20 yıllık “gecce” markamızı izinsiz olarak Nakkaştepe’de açtığı gece kulübünde kullanan firmaya mahkeme “Dur” dedi.

Yaşam

İzinsiz kullanılan ‘gecce’ tabelasını mahkeme kararıyla indirdik! MAHKEME TEDBİR KARARI VERDİ!

Bugüne kadar yaptığımız tüm uyarılara rağmen markamız ‘gecce’nin adını ve simgesi olan ‘çift hilal’i iznimiz olmadan kullanmakta ısrar eden ‘Gece Nakkaştepe’ye açtığımız davada mahkeme bilirkişi heyetine rapor hazırlattı.

Bilirkişi heyeti, davalının gecce markasına tecavüz oluşturduğu kanaatini bildirdi. Bunun üzerine mahkeme de tedbir kararı verdi.


TABELASI İNDİRİLDİ!

Verilen bu karar neticesinde bugün icra ekipleri tarafından Nakkaştepe’deki mekanın gece ve çift hilal ibaresi taşıyan tabelası indirildi.


GECE BAŞLIKLI HER ŞEYE EL KONULDU!

Ayrıca mekanda bulunan gece ve çift hilal ibaresi taşıyan broşür, afiş, etiket, katalog, fatura gibi tüm malzemelere de icra görevlileri tarafından el konuldu.

İNTERNET SİTESİNDEN DE KALDIRILDI!

Bunun yanı sıra mekana ait internet sitesi ve sosyal medyada bulunan gece ve çift hilal ibaresi taşıyan tüm hesaplar kapatıldı.

Böylelikle “Gecce” markasının iznimiz olmadan hiç kimse tarafından kullanılamayacağı ve bunun hukuki karşılığı olacağı görülmüş oldu.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: