İşte Tarkan'ın kızının isminin anlamı!

Tarkan-Pınar Tevetoğlu çifti 13 Temmuz’da kucaklarına aldıkları kızlarının ismini Liya koydu. Megastar’ın Instagram paylaşımı ve basında çıkan haberler ardından 'Liya' isminin anlamı merak konusu oldu.

Magazin - 14.07.2018 12:47
İşte Tarkan'ın kızının isminin anlamı!
Temmuz ayının sonunda dünyaya gelmesi beklenen Liya bebek önceki akşam Almanya-Boers'deki Bethanien Hastanesi'nde doğdu. Tarkan, babalık heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Liya” dünyaya geldi. :) Güneş gibi doğdu hayatımıza. Tarifi kelimelerle mümkün olmayan çooook güzel duygular içindeyiz..." notunu düştü.

Tarkan'ın paylaşımının ardından 'Liya' ismi merak konusu oldu. Liya’nın anlamı “Sabırlı, sabrın en iyisi, sabrın en güzeli, en sabırlı” anlamına gelmektedir. Liya ismi Kuran-ı Kerim de geçmemektedir. Arapça kökenli bir isim olan Liya, kız çocuklarına verilmektedir. Arapça'da. Hz. Yakup'un eşinin adı Leya Hatun’dan geldiği de söylenmektedir.

Tarkan baba oldu!
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz