Göz estetiği ameliyatı hakkında bilinmeyenler!

Yaz aylarına herkesi etkileyecek gözlerle girmek artık mümkün.

Sağlık - 14.05.2018 10:11
Göz estetiği ameliyatı hakkında bilinmeyenler!
Doğuştan meydana gelen veya yılların etkisiyle oluşan göz kapağı bozukluklarının oküloplastik cerrahi ile kolaylık tedavi edilebilmesi mümkün.

Tıbbi bir protein olan botoks; şaşılık, göz çevresi, kaş araları ve alın kırışıklıklarının giderilmesinin yanı sıra, boyun çizgileri, burun ucu kaldırma ve dudaklardaki ince ve yüzeysel kırışıklıkların da tedavisi için uygulanıyor.

Güvenli bir yöntem olan botoks, oküloplastik müdahalelerin aksine cerrahi şeklinde değil, kozmetik bir yöntem olarak uygulanmaktadır.

Gerçekleştirilecek müdahalelerde duruma göre genel veya lokal anestezi kullanılabilir. Cerrahi öncesinde ameliyatın planlanmasının doğru yapılması ve doktorun uygulanacak tekniği hasta ile detaylı olarak paylaşması gerekiyor.

Ameliyat öncesi yapılacak göz fonksiyonları muayenesinin yanında, gerekli durumlarda detaylı bir göz muayenesi de gerçekleştirilir.

Ameliyatın ardındaki ilk iki gün boyunca göz kapakları ve çevrelerindeki şişkinlik normaldir.

Bu şişkinliklerin azaltılması için ilk gün göz kapakları ve çevrelerine buz uygulanır. Bunların yanı sıra antibiyotik, şişlik giderici ilaçlar ve ağrı kesiciler de bu sürecin daha kolay geçmesine yardımcı olacaktır. Özellikle taburcunun ardından gelen ilk iki günlük süreçte hastalara ev istirahati önerilir ve ardından yapılacak kontroller ile kişinin durumu takip edilir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz