Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor!

Kullanıcıların fotoğraflarını yapay zeka destekli araçlarla birlikte, organize şekilde kullanabilmelerini sağlayan Google Fotoğraflar, özellikte kısıtlamaya gidiyor.

Yaşam

Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor! Google Fotoğraflar 10.000 fotoğraf kısıtlaması
Bu ay başında uygulama için tanıtılmış bir özellik olan Canlı Albümler özelliği, fotoğraf sayısı kısıtlamasına sahip. Bu özelliği açmış olduğunuz albümlere yükleme yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Canlı Albümler özelliği, Google’ın yüz tanıma ve gruplama teknolojisi üzerine kurulu bir özellik. Örneğin, arkadaşınızın yüzünün gruplandırıldığı bir albümü kendisiyle canlı olarak paylaşmayı isterseniz, bu özelliği kullanmanız gerekli. Bu sayede birlikte çekilmiş olduğunuz veya onun mevcut olduğu tüm fotoğrafların bir kopyası, onda da mevcut olacak.

Bu albümlerde 10.000 fotoğraf sınırlamasına eriştiğinizde “Canlı Albümler özelliği durduruldu” şeklinde bir uyarı alıyorsunuz. Bunun sonucunda da yeni çekilmiş olan fotoğrafları eski usül yöntemlerle incelemeye devam etmek durumunda kalmaktasınız. Daha önce bu konu ile ilgili bir uyarı yapmamış olan Google'dan sonunda resmi bir açıklama geldi. Buradan Google tarafından paylaşılmış resmi cevabı inceleyebilirsiniz.


Samsung'tan katlanabilir tablet geliyor!

Samsung'tan katlanabilir tablet geliyor!

Bunlarda ilginizi çekebilir: