Gecce Mekan Ödülleri'ni Aziz Sarıyer tasarladı!

17’nci Gecce Mekan Ödülleri’ni Jumbo’nun sponsorluğunda yeniden tasarlayan Aziz Sarıyer başarılarla dolu hikayesi herkese örnek teşkil ediyor.

Yaşam - 16.01.2018 10:25
Gecce Mekan Ödülleri'ni Aziz Sarıyer tasarladı!
20 Şubat'ta 17. düzenlenecek olan Gecce Mekan Ödülleri, Jumbo’nun sponsorluğunda ünlü tasarımcı Aziz Sarıyer tarafından yeniden tasarlandı.


Profesyonel olarak mobilya, tasarım ve üretimi yapan Aziz Sarıyer, çok küçük yaşlardan beri bu mesleğe duyduğu ilgisi, istikrarlı yoğun çalışmaları neticesinde, bu gün kendisini dünya tasarım arenasında önemli bir mevkiye taşımayı başardı.

Aziz Sarıyer, 1971 yılında Derin firmasını kurarak, profesyonel olarak mobilya, tasarım ve üretimine başladı.


2000 yılında, ortağı Derin Sarıyer ile birlikte oluşturdukları koleksiyonla, Derin firmasını dünyanın sayılı alternatif markaları arasına sokmuş olup, Türkiye'nin design olgusunu dünyadaki gelişmiş tasarım değerlerine ulaşmasına büyük katkıda bulundu.

Dünya markalarından Cappelini, Moroso, Zeritalia, Sica, Altreforme, B-line nın dışında Türkiye'deki; Derin, Alparda, Hamam, Park, Step, Haaz Gallery, 888design, Anadolucam, Tibet, Aksigorta, Diageo, Delta, Idonova, Mana Design, Nurus ve AHK Design firmalarına tasarım projeleri yaptı.

2004 yılında İngiltere'de Terence Conran yayın kuruluşu tarafından 21. yüzyılın 100 tasarımcısı ansiklopedisi içine seçilerek, Türk tasarımına katma değer kattı.

Son dönemde Sariyer Design firmasını kurarak, yurt içi ve yurt dışı birçok firmalara tasarım projeleri yapmakla beraber, üniversitelerde öğretim görevleri üstlenirken, birçok tasarım ve sanatla ilgili sergi, enstelasyon ve performanslara katıldı. Yurt içi ve yurt dışı tasarım yarışmalarında jürilik yaptı ve kendisini anlatma adına birçok konferanslar oluşturdu.

Halen, 2013-2014 yılını kapsayacak, Akmerkez Alışveriş Merkezi'nin komple renovasyon projesi kreatif danışmanlığını yürütüyor.

GECCE MEKAN ÖDÜLLERİ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz