Filiz Akın sinemadaki idolünü açıkladı!

Türk Sineması'nın unutulmayan isimlerinden Filiz Akın, Türk Sineması'ndaki idolünü açıkladı.

Magazin

Filiz Akın sinemadaki idolünü açıkladı! Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir programa konuk olan Türk sinemasının ünlü ismi Filiz Akın, idolünün Belgin Doruk olduğunu belirterek, "Hakikaten bir kraliçe, bir hanımefendi.'' dedi.


Günümüz Türk sinemasına övgüler yağdıran Akın, “Bugünün sinemasını muhteşem buluyorum” dedi.
Oyuncu Filiz Akın, televizyonun gelişiyle sinemaya ilginin de azaldığını vurgulayarak, "Ben tam zamanında bıraktım gibi geliyor. Ülkemize televizyon geldiği zaman herkes daha evine kapandı. Yeni bir oyuncak, özlediği kişiler veya merak ettiği kişiler hemen elini altında görebiliyor. Ve sinemadan bir kopuş oldu. O kopuş sırasında zaten bize gelen rollerde bizim tercihimiz olmayan hikayelerdi. Televizyonun gelişiyle Amerika’da da bütün dünyada olduğu gibi salona gelen seyircide müthiş bir azalma oldu” şeklinde ifade etti.


"Dünya standartlarını yakalayan bir sinemamız var" diyen ünlü oyuncu Filiz Akın, “Yeni oyuncular, gençler var. Hadi biz kendimize pay çıkartalım. Yeşilçam ile başlayan süreç, çok kıymetli bizden öncesi de var. Ama bir döneminde bir bayrak taşıdıysak koşu ise sonunda teslim ettiğimiz yerden çok güzel bir yere geldiler.Bugünün sinemasını muhteşem buluyorum. Hepsi eğitimli, dünyanın en büyük festivallerinden en büyük ödülleri almak çok büyük bir başarı. Ben gurur duyuyorum. Diziler beni çok hüzünlendiriyor. Çok ağlama var. Komedi programları tercih ediyorum” şeklinde konuştu.

Bunlarda ilginizi çekebilir: