Ev yapımı deodorant nasıl yapılır?

Ter kokusunu engellemek için deodorant kullanmak istiyorsunuz ancak içinde pek çok kimyasal olduğu için kullanamıyor musunuz? Cildi tahriş etmeyen bu doğal deodorant yapımına bir göz atın öyleyse...

Kadın

Ev yapımı deodorant nasıl yapılır? Erkekler ve kadınlar arasında son derece yaygın olan deodorant, vücutta çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Dışarıdan alınan deodorantlar tahriş etmekten tutun gözenekleri tıkayıp, cildin hava almasını engelleme gibi pek çok etkisi mevcuttur. Bunun sorunu alüminyum tuzu içermeyen deodorantları satın alarak veya kendi deodorantınızı yaratarak çözebilirsiniz.

MALZEMELER
Katı olmak kaydıyla 6-8 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
1/4 bardak ölçüsünde mısır nişastası
1/4 bardak ölçüsünde karbonat
İsteğe bağlı olarak hoş koku vermesi amacıyla esansiyel yağ (anti bakteriyel özelliğe sahip olan okaliptüs yağı veya lavanta yağı da tercih edilebilir.)
Saklama kabı

NASIL YAPILIR?
Karbonat ve mısır nişastasını karıştıralım. Ardından Hindistan cevizi yağını ekleyerek birbirlerine harmanlayalım. Hazır deodorant kıvamına ulaştığınızda dilediğiniz esanslı yağları ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz deodorantı eski bir deodorant kabına veya küçük herhangi bir kaba boşalttığınız anda ev yapımı deodorantınız kullanıma hazır!

Bu maske cildi beyazlatıyor...

Bu maske cildi beyazlatıyor...

Bunlarda ilginizi çekebilir: