Ebru Gündeş'in hapsi isteniyor!

Reza Sarraf'ın doğum gününde Ebru Gündeş'e hediye aldığı Kanlıca'daki yalılarda sorunlar bitmiyor...

Magazin - 18.01.2018 10:08
Ebru Gündeş'in hapsi isteniyor!
Ebru Gündeş'in Kanlıca'daki ikiz yalılarında imar raporu tartışması yaşanıyor. Reza Sarraf'ın 2011 yılında Ebru Gündeş'e hediye ettiği Kanlıca'daki ikiz yalılarda Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı yapılan tadilat nedeniyle Ebru Gündeş'in 3 yıla kadar hapsi isteniyor.

Serdar Ortaç'tan Ebru Gündeş çağrısı!

Serdar Ortaç'tan Ebru Gündeş çağrısı!Ebru Gündeş suçlamaları kabul etmezken Gündeş'in avukatı Begüm Can Gürel, geçen celse sunulan bilirkişi raporuna itiraz ederek, "Bilirkişi kendini hakim yerine koyarak, yetki sınırını aşarak hukuki tasnifte bulunmuştur. İddianamede dahi yer almayan bir takım kanun maddelerine dayanarak böylesi hukuki tasnife girmiş olması kabul edilebilecek bir şey değildir.

Ebru Gündeş sosyal medyadan seslendi: Dön ne olur!

Ebru Gündeş sosyal medyadan seslendi: Dön ne olur!Taraflı, bilimsellikten uzak, böylesi bir raporu ben meslek hayatımda görmedim. Rapor gerekçeli karar gibi taraflıdır, yok hükmünde sayılması gerekmektedir. Yeniden bilirkişi raporu alınmalıdır. Kaldı ki bilirkişi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Dosyanın yeni bir heyete tevdi edilerek yeni rapor alınmasını istiyoruz" dedi.

Ebru Gündeş, personeline gizlilik sözleşmesi mi imzalattı?

Ebru Gündeş, personeline gizlilik sözleşmesi mi imzalattı?Mahkeme bilirkişi raporunu kabul ederek "Her ne kadar dosyamızda görevli bilirkişiler hakkında sanık Ebru Gündeş Sarraf müdafileri tarafından suç duyurusunda bulunulmuş ise de bilirkişi heyetinin görevi; yapıda var olduğu iddia edilen aykırılıkları tespit etmek. Bununla birlikte İstanbul Boğazı’nın ve boğazda bulunan yapılar, özel nitelikleri itibari ile ayrıca özel kanunların alanına girme ihtimali bulunduğundan hem 2863 sayılı hem de 2918 sayılı yasa kapsamında değerlendirme yapmaktır. Bu açıdan raporda, yapının daha önceki onaylı projeleri ve suç tarihine kadar geçirmiş olduğu tüm aşamaların ayrıntılı olarak değerlendirildiği, bilimsel verilere dayalı olarak açıklandığı, bu itibarla mahkememizce bir görevi ihmal şüphesi oluşturmadığı anlaşılmakla bilirkişiler hakkında yapılan suç duyurusu akıbetinin beklenmesine yer olmadığına." duruşmayı erteledi.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

 • Bunu Facebook'da paylaş!
 • Bunu Tweet'le!
 • Bunu Google Plus'ta paylaş!
 • Bunu Pinterest'te paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

EN ÇOK TIKLANANLAR

 • Kenan İmirzalıoğlu'na ne oldu?
 • Murat Boz'dan Aslı Enver'e evlilik teklifi!
 • Olay poz! "Ben tek siz hepiniz!"
 • Anne ve kızları! Peş peşe paylaştılar!
 • İrem Sak ile Edis aşk mı yaşıyor?
 • Özge Gürel ile Serkan Çayoğlu müjdeyi verdi!
 • Hatice'den eleştirilere sert yanıt!
 • Demet Şener yürekleri hoplattı!
Kenan İmirzalıoğlu'na ne oldu?