Dudak çevresi neden kırışır?

Dudak çevresi neden kırışır? Genellikle kadınlarda meydana gelen dudak çevresi kırışıklıklarına neden olan şeyleri sizler için sıraladık!

Kadın

Dudak çevresi neden kırışır? Belli bir yaştan sonra ortaya çıkan dudak ve ağız bölgesi kırışıklıkları cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Cildin elastikiyetini kaybetmesininse pek çok nedeni bulunmaktadır. Özellikle kötü alışkanlıklar cildimizin çabuk yaşlanmasına neden oluyor.

BOL SU İÇİN

Cildinizin gençleşmesini istiyorsanız günde en az 2 litre su içmelisiniz. Su vücudunuzda bulunan toksitlerinde idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra cildinizin kaybettiği esnekliği size geri kazandıracaktır. Dudak çevresindeki kırışıklıkların en önemli sebeplerinden biri yeteri kadar su içmemektedir.

SİGARA KULLANMAYIN

Sigara hem sağlığınız için hem de cildiniz için gerçek bir düşmandır. Özellikle cildin çabuk yaşlanmasına neden lan sigara dudak çevresinde oluşan kırışıklıklarında en büyük nedenlerinden biridir. Cildinizin ışıldamasını ve kırışıklıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız sigarayı derhal bırakmalısınız.

KREM KULLANIN

Dudak kırışıklıklarının oluşmasının bir nedeni ise dudak kuruluğudur. Dudak kremi kullamayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Kırışıklıklarınız derinleşmeden tüm bu önlmeleri alırsanız kolay yolla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

CİLDİNİZİN TEMİZLİĞİNE ÖNEM VERİN

Cilt temizliği bu noktada önem taşımaktadır. C,ldinizdeki ölü derileri ara sıra temizleyin. Özellikle evde şeker, hindistancevizi ve kahve telvesiyle hazırlayacağınız peelinglerle cidlinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Bu peelingleri belirli aralıklarla ama düzenli olarak uyguladığınız takdirde yüzünüzdeki gözle görünür değişimi siz de farkedeceksiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir: