DİZİ OYUNCUYU TEMBELLEŞTİRİYOR

'Mutluluk' filmindeki başarısından sonra 'Vazgeç Gönlüm' dizisinde oynayan Murat Han, her hafta neredeyse bir sinema filmi uzunluğunda çekilen dizilerin oyuncuları tembelleştirdiğini söyledi.

Magazin - 17.04.2008 17:18
DİZİ OYUNCUYU TEMBELLEŞTİRİYOR
Amerika'da tiyatro eğitimi alan ve Mutluluk filmiyle oyunculuğu Türkiye'de farkedilen Murat Han, katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı.

Murat Han, dizilerin sürelerinin uzun olmasının oyuncuların performanslarını da aksi yönde etkilediğini vurgulayarak, 'Çalışma diye bir şey söz konusu olmuyor, bazen siz setteyken senaryo geliyor. Kendi sahnelerinize şöyle bir bakıyorsunuz. O sahnenin çelişkisi var mı, neye bakılmalı, ben ne istiyorum? Ancak böyle üstün körü gidiyor. O yüzden de pek başarı yakalanamıyor. Daha doğrusu oyuncunun performansı yeteri kadar alınamıyor' dedi.

Oyunculuk adına ön çalışma yapamadığı için kendisini eksik hissettiğini anlatan Murat Han, provanın ve çekim öncesinde senaryoyla ve karakterle ilgili analizler yapılamamasının eksikliğini hissetiğini anlattı. Genç oyuncu, 'Dizi belki bir anlamda pratikleştiriyor oyuncuyu, ama aynı zaman da biraz da tembelleştiriyor. Acaba üzerimde kalacak mı bu, analiz yapabilecek miyim, yazıp çizebilecek miyim bir daha diye düşünüyorum. Yaşamımı düzgün bir standartta sürdürmemi sağladığı için ve bu anlamda oyunculuk yapmama imkan tanıdığı için oynuyorum. Bir taraftan seyirci de kazanıyorsun' diye konuştu.

televizyongazetesi
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz