Çocuğunuz için sosyal medya tehlikeli mi?

Gençlerin neredeyse tamamının sosyal medya kullandığı bu dönemde çocuklarınızı sosyal medyada bekleyen bazı tehlikeler var.

Yaşam

Çocuğunuz için sosyal medya tehlikeli mi? KİMLİK OLUŞUMU
Özellikle ergenlik çağındaki çocukların kendileri ile ilgili memnun olmadıkları birçok özellikleri vardır. Bu özellikleri yok sayıp sosyal medyada olmadıkları biri gibi davranabilirler. Açılan sahte hesaplarda kendilerini başka biri gibi tanıtabilirler. Bu da çocukların kimlik oluşturma sürecini olumsuz etkiler.

POPÜLERLİK
Büyümekte olan çocuklar için popülerlik çok önemli bir kavramdır. Çocuklar sosyal medyada popülerlik sağlamak için kötü şeyler deneyebilir. Yalan söyleyebilir ya da kendisine uymayan davranışlarda bulunabilir.

KONUŞMA
Sosyal medyayı çok sık kullanan gençlerde konuşmaktan kaçma görülebilir. Sürekli yazışmaya alışan çocukların sosyal becerileri zedelenebilir.

PAYLAŞIMLAR
Gençler popülaritesini arttırmak için farklı yollar deneyebilir, yaptıkları paylaşımlarda diğer insanlardan farklı görünmeyi isteyebilir. Sosyal medyada da bunu bedenini sergileyen fotoğraflar kullanarak yapabilir. Bu da çocuğunuz için büyük bir tehlike arz etmektedir.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: