Battaniye sezonu açıldı!

Heyy! Anlatacaklarım var. Hazır battaniye sezonu da açıldı; kahveleri, kitapları kapın gelin buraya. Tabii tabletinizi de çünkü bu yazıyı okumak için ona da ihtiyacınız olacak.

Kültür-Sanat

Battaniye sezonu açıldı! Moda sayfalarında gezinmenin, akşam izleyecek iyi bir film aramanın, modayı, dedikoduyu ve yaşamı daha yakından takip etmenin ayları başladı. Havaların soğuması, ayakların ve burnun üşümesi ile sıcacık battaniyeleri üzerimize çekmeye başladıysak ve kalorifere ya da ısıtıcılara yakın yerlerde oturup kedi gibi kıvrılıyorsak, işte önce içimizi ısıtmak için okumanın zamanı gelmiş demektir. Çünkü okumak ruhu doyurduğu gibi bedeni de ısıtan en iyi terapi biçimlerinden biridir.

Yazın sıcak ve miskin hallerinin aksine kışın insana en verimli ve hep ruhu ısıtmaya odaklı aylar olduğunu düşünürsek bence “HOŞ GELDİN” deyip keyfini çıkarmaya başlamalıyız. Bir yandan yanınıza not defterinizi alıp bu aylarda yapılacak güzel şeylerin listesini çıkarmaya da başlayabilirsiniz. Ha bir de unutmayın, çift kişilik aşklara tek kişilik battaniye yetiyor. ;)

Her mevsim kendi güzelliğini içinde saklayarak geliyor. İnsanın vazifesi cımbız gibi çekip içinden güzel olanları almak, kötü olanları kapı arkasında bırakmak… Mutluluğun ilk şartı pozitif enerjinizi önce ruhunuza ve bedeninize oradan evrene yaymaktır. Onar yardım edin. İçsesinizi şarkı gibi dinleyebileceğiniz bir yer seçin. Kendi sesini duymayan dünyadaki tüm seslere sağırdır.

Ahh, şimdi kim çıtır çıtır odunları yanan bir şöminenin önünde, sevgilisinin dizinin dibinde şahane ve romantik bir Fransızca müzik dinlemek istemez ki! Yazın ne kadar açılıp saçılıp parklarda denizlerde gezmek istiyorsak kışın da bir o kadar kabuğumuza girip hatta bir dağ evinde sessizce yaşamak istiyoruz. Aslında bilmiyoruz. Gözlerimizi kapatıp parmaklarımızı dokundurduğumuz her yer bize Paris, her yere bize güzel, her an bize özel. Unutmayın, sadece bakmak değil bakarken görmek ve hissetmek yeter. Şimdi gözlerinizi kapatın ve on dakika nereye gitmek istiyor ve kiminle ne yapmak istiyorsanız o anı düşleyin. Anda yok olun. Sonra yine benim köşemde görüşürüz. İyi bakın içinize.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: