AY SONUNDA YIKILIYOR

Bir süre önce yerine Harbiye Kongre Vadisi ile bağlantılı daha büyük bir tiyatronun yapılması amacıyla yıkılması gündeme gelen, ancak tiyatrocuların tepkileri nedeniyle yıkımı ertelenen Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin ay sonunda yıkılacağı açıklandı.

Magazin - 16.03.2008 13:30
AY SONUNDA YIKILIYOR
Harbiye Kongre Vadisi'nin inşaat çalışmalarının Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nın önünden başlatılması, geçtiğimiz günlerde 'Lüküs Hayat' adlı müzikalin 24. yıl kutlamalarına sahne olan Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin de yavaş yavaş boşaltılmasına yol açtı.

Bu binada oynanan oyunlar, ay sonundan itibaren Şehir Tiyatroları'nın Aksaray ve Üsküdar'daki yeni binalarında sahnelenecek. Yönetim ofisleri de buralara taşınacak.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yerine 6 katı yerin altında 5 katı ise üstünde olan, 11 katlı ve otopark bağlantılı bir tiyatro yapılacak. Lütfi Kırdar'ın altına ise 3 bin 500 kişilik bir oditoryum kurulacak.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!
  • Bunu Pinterest'te  paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz

Bunlarda ilginizi çekebilir: